Fyzioterapie psů

 

FYZIOTERAPIE PSŮ

Doba jde velmi rychle dopředu a na naše psí parťáky jsou kladeny stále vyšší nároky. Mnoho z nich podává opravdu výkony na mistrovských úrovních a být to sportovec dvounohý, stoprocentně si dopřává pravidelnou péči fyzioterapeutů, masérů... Proč to nedopřát i svému čtyřnohému příteli? Aspoň v našem týmu to tak děláme:-) 

 

 

STREČINK A MASÁŽE

Kurz, který absolvovala  Báera Múdra v roce 2013 u sl. K. Plačkové se týkal správných masážních technik využívaných u psů a nezbytného strečinku. Jako majitelka sportovně využívaných psů si více a více uvědomuje nutnou péči o tělo čtyřnohého sportovce. Nejen u koní je potřebné řádné rozehřátí psa před sportovním výkonem, ať jde o agility, coursing nebo třeba obrany. Stejně tak by měla být věnována pozornost pohybovému aparátu pejska po každém výkonu. Základy o strečinku se dozvídají naši členi při cvičení v našich kurzech! 

Strečink

Zvýšené rozsahu pohybu v kloubech, odolnější svaly vůči úrazu, nedochází ke zkracování šlach

 

 

BALANČNÍ CVIČENÍ

Blanční cvičení je možné si zkoušet i přímo v naší školičce po předchozí domluvě s Bárou Múdrou ( r.2014 získání certifikátu z kurzu u sl.Plačkové) nebo s Petrou Petrů.

Cvičení na balančních pomůckách je výbornou metodou pro zlepšení rovnováhy a ubědomění si vlastního těla pejsků. Pejsci si velmi si posílí svalstvo, ať už jde o prevenci, či o řešení problémů, např. po ortopedických zákrocích. Výborná varianta, jak udržovat pejska v kondici mimo tréninky, mimo závodní sezónu nebo při nepříznivém počasí.

image

 

KINESIOTAPING

Bára absolvovala ještě pod  Edu spa college kurz kinesiotapingu. Kurz byl zaměřen na lidi,ale využití tejpování u zvířat je stále častější. Tejpy využívá už delší dobu na končetinách u koní i u psů, po získání odborného certifikátu si znalosti více rozšířila a k zvířecím klientům přibývají i jejich páníčci, protože společné sportování nám občas dá zabrat všem:-) Tejpy tak jsou většinou přímo v zázemí Psí školy:-) 

     

 

DORNOVA METODA - ZVÍŘATA

V září roku 2013  absolvovala Bára Múdra kurz a získala certifikát na provádění Dornovy metody u zvířat u pí. A.Dunové. Nyní, hlavně kvůli mateřským povinnostem, pečuje hlavně o pohybový aparát vlastních psů a psů z týmu a klientů Psí školy.

Co je Dornova metoda?

Základním významem Dornovy metody je navracení kloubů a obratů do své správné polohy, tedy vrácení na své fyziologicky správné místo. Jde o velmi šetrnou a bezpečnou metodu, která je prováděna pouze do prahu bolesti, vše jemným a přirozeným pohybem za aktivní účasti pacienta.

 

 

 

Více informací na www.dornova metoda - zvirata.cz - stránky školícího střediska, kde jsem získala certifikát

 

 

V případě zájmu o terapii kontaktujte Báru na bmcanis@seznam.cz, která s Vámi vše prokonzultuje a odkáže Vás  případně na kvalitní pracoviště. Nyní se kvůli mateřským povinnostem a nedostatku času věnuje převážně psům vlastním a psům patřícím členům a klinetům Psí školy Kopaniny. Vše  pouze  v rámci prevence, hlavně u sportovně vytížených pejsků. Akutné případy neřeší, na to jsou tu větší odborníci,kteří se vzdělávají nadále bez přestání. Ale nebojte, doporučíme Vám ty nejlepší!

 

 

 

 

TOPlist