Založit webové stránky nebo eShop

Novinky

NOVINKY 2017

 

NAŠE PLÁNOVANÉ AKCE!!!

Pořádáme:

30.7. Seminář Flyball

5.-6.8.Intenzivka agility se Z.Strakou

Jedeme:

9.-10.9. Závody agility Rozloučení s létem Mariánské Lázně

16.9. Závody agility při krajské výstavě psů Karlovy Vary

 

HOOPERS!!!!

VELKÁ NOVINKA! Od roku 2018 budou v naší psí škole probíhat pravidelné lekce Hoopers s cetrifikovvanou instruktorkou! Již nyní postupně pořizujme vybavení, něco už máme doma. 

13.8. u nás proběhne 1. HOOPERS seminář pod vedením Saši Křivohlavé. Místa pro cvičící už jsou obsazena. Místa pro diváky jsou ještě volná. Pokud vás tedy hoopers zajímá,přijďte se podívat. Diváci budou mít poté přednostní právo stát se cvičícími na opakujícím se podzimním kurzu! Více info na FB  u Báry Múdré, případně bmcanis@seznam.cz.

25.7. SISI narozky

Oslavy narozenin našich psích miláčků nesmí chybět ani letos...Tentokrát třeba Sisinka a její čtvrté narozeniny!Oslaveno po tréninku:-) 

23.7. Brigádka...

Protože flyball musel být o týden odložen, vrhli jsme se pořádně na makání na našem placu. Už se to konečně začíná rýsovat. naše polovina hřiště už je komplet zavezena hlínou, škvára už je pod pěknou vrstvou hlíny. Máme zaseto a už to pěkně leze. K tomu se natíralo a natíralo...

          

 

22.7. NEOFIKA O  Žabího krále

Petra s Lady a Verča s Boorinkou,Perličkou i Dixie vyrazily na neoficiální závody agility do Břasů u Plzně. Pro štěnda to byla premiéra a čekal je tunelový běh. Lady se moc snažila ,ve sloučené kategorii S a M se dvakrát umístila na 4. místě. Na to, že začla s tréninkem tunelů teprve 14 dní zpět... Kdyby ovšem běhala a byla hodnocena jen s eSky, byla by to medailová pozice, tedy 2. a 3. místo.Verča s Dixie byla v Lku na 5.a 6.místě. Perlička se dvakrát DISkla a jednou byla č. Boorinka válela a přivezla dom několik medailí!A to za krásné 2.a 3. místo a přidala i čtvrté. Gratulujeme!

Ač na neofika už nejezdíme, Žabka je taková vyjímka. Příjemné prostředí, fajn atmosféra. Brali jsme to jako takové oťukávání pro ty naše nejmladší. A že se zadařilo!

 

 

16.7. coursing

 

Tradiční kopaniské běhání je za námi. Další termín už je v jednání!

fotky zde: https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/3378826

 

9.7. 2.KOPANINSKÁ VOŘÍŠKIÁDA

Tak máme za sebou druhý ročník Kopaninské voříškiády. Byl to opět skvělý den, všichni makali a pomáhali co to šlo. Organizačně nám vše klaplo na jedničku, super počasí bylo jen třešinkou na dortu. Sešlo se 21 týmů, které proti sobě soupeřili v několika disciplínách. Výstava,volná disciplína a překážková dráha. Páníčcic pak ještě prokázali své znalosti v kynologickém kvízu. 

Volnou disciplínu zaplnila hlavně čísla s triky a tancem, dále frisbee,nebo hlavolamy. V překážkové dráze tradičně byl velkým oříškem převoz psa v kolečku nebo jeho přivolání přes deku plnou lákadel(hračky,pamlsky)

Ceny v podobě medailí a pohárů a nějakých drobností pro pejska i páníčka si odnesli ti nejlepší všech disciplín. Díky Kanadskému krmivu pro psy a kočky také každý dostal uvítací balíček s krmivem K9 a pamlsky. Děkujeme tak tomuto sponzorovi a Městu Aš za podporu akce!

ODKAZ NA FOTKY: https://www.zonerama.com/Agility/Album/3341681

Věřím, že si to všichni užili stejně jako my pořadatelé a zase se za rok sejdeme!

Kompletní výsledky v události na FB: 9.7.  2.Kopaninská voříškiáda

 

odkaz na video od MVTV: http://www.mvtv.cz/video/1547-druhy-rocnik-kopaninske-voriskady

Během akce se vybíralo na útulek Horní Hraničná u Chebu a povezeme tam 3 plné velké krabice!Děkujeme!

 

 

5.7.2017 Sváteční intenzivka

 

Dnešní den jsme využili celý k trénování agility. Pod vedením Báry se celý den běhalo a běhalo. Přijelo několik týmů z Kynšperka a Sokolova, skupinu doplnilo i pár domácích. Byl to opravdu super den, všech 11 týmů si běhání užívalo, plno nového se dozvěděli, naučili a už teď plánujeme další podobnou akci. Všichni byli opravdu šikovní!!

Běhala Věrka s bostonky, Lucka s Bessinou, Lucka s Čiki, Ivetka s Exíkem. Dále několik týmů z Kynšperka, pro které bylo naše setkání premiérou a bylo to moc fajn. Z našich si zaběhala Vanda s Keysi, Peťka aspoň chvilku se Sisi i Lady a doplnila to Dáša s Apíkem a Jana s Lady.

 

 

 

2.7.2017 Národní výstava Klatovy

A aby toho nebylo za tento víkend málo, ještě jednu novinku máme. Petra s Lady se účastnily své první výstavy a hned si ze třídy dorostu přivezly ocenení VN1! Gratulujeme! 

 

2.7.2017 Praktická přednáška s Evou Štemberovou

 

Pozvání k nám na cvičák přijala Eva Štemberová, odbornice na výcvik psů a hlavně jejich chování. Dlouho byla v kontaktu se Šárkou a nakonec spolu vymyslely praktickou přednášku přímo u nás. Přihlásilo se patnáct cvičících dvojic, problémy těchto pejsků se týkaly hlavně agrese, extrémní bojácnosti apod. Na místě se řešil např. i pejsek trpící autismem, nebo přišla řeč na resocializaci útulkových psů. Eva se věnovala každému týmu, trpělivě a ochotně odpovídala na veškeré dotazy a řešila daný problém. Přednáška byla vemli přínosná i pro velké množství diváků, už jen tyto informace poslouchat bylo fajn.  Tak třeba zase příště, zájem z řad cvičících i diváků určitě byl:-)

 

 

 

1.7.2017 Zahájení prázdnin pro děti ve Františkových Lázních

Dogdancing, triky a agility. Vše v podání našich členů a přátel Psí školy Kopaniny, hromada dětí a zvědavých rodičů a první prázdninový víkend. Tím vším by se dal stručně shrnout tento parádní den. Moc rádi jsme přijali pozvání z františkolázeňského infocentra, které si nás vyhledalo a oslovilo s prosbou zajištění programu akce. Vyhrazena pro nás byla více než půlhodina,kterou jsme využili do poslední minuty a vytrvale bavili diváky. 

Nejprve šla na plac Anička s ovčandou Bellou a Blanka s pitkou Corallinou. Holky předvedly krásnou společnou taneční sestavu na hudbu. Hned po nich na plac šla Terka s Jenny, které si poradily i napříč nesnázím s nemožností pustit jejich připravenou písničku. Zvládly tak na místě sestavu poupravit do nové hudby a povedlo se jim to skvěle! Na závěr tanečních ukázech se předvedla se sérií triků, tentokrát bez hudby, Verča s borderkou Boorinkou.  Diváci byli nadšení a o to srdečnější byl potlesk, když se dozvěděli, že Boorinka je hluchá.

  

Po tancování a tricích Dáša krátce představila své zachráněné čivavky a naťukla problém množíren.

Pak přišla řada na agility. Přijel nám pomoct s ukázkami i Walter s Coudym, za což mu šíleně děkujeme! Dále se v Sku předvedla Dáša s Apíkem, Vanda s Keysi a služebně nejmladší Janča s jezevčicí Lady. Mka zastoupila Terka s oběma svými bígličkami, Jenny a Meggie. Pár překážek a práci na parkuru předvedla i Verča s Boorinkou. V Lku se parkurem jak tři tajfuny prohnalo naše bordeří trio, Merlík,Saxanka a Blue se svými paničkami.

 

Merlinek se pak stal věrným parťákem hromadě dětí, které si chtěly agility zkusit na vlastní kůži. Statečně a hlavně ochotně běhal s každým prckem a poslouchal každý povel. Být to na něm, běhá tam snad ještě dneska:-)

 

Děkujeme za pozvání a třeba zase přístě! 

 

17.6. Rokycanská skočná

Další výjezd na závody agility je za námi. Tentokrát do oblíbených Rokycan.

Svou premiéru ve dvojkách tu má za sebou Jitka s Minnie, které jely přihlášené ještě do jedniček a na místě se rozhodly přestoupit. Také se jim moc dařilo, v MA2 dvakrát doběhly, jednou na krásném 4.místě a potom na 2.místě! Ve stejné kategorii běhal ostřílený závodní tým Michal s Ricem a byly z toho opět dvě mědaile, za krásné 1.a 3.místo! Dvojek se nezalekla ani Terka, které do toho šla s oběma holkami, bohužel se jim moc nedařilo,ale nevadí, příště už to bude super!

Lkové dvojky si zaběhala Bára s Merlíkem i Saxankou a Anička s Blue. Anička s Blue doběhly jednou na 2.místě, pak se nějaké ty chybičky vloudily. Bára se Saxankou  byly nejlépe na 4. místě a Merlík na 6.místě.

V jedničkách běhala Vanda s Keysi, hned si holky doběhly pro krásné 2.místo! Stejně se na bednu postavila i Dáša s Apíkem a 2.místo bylo i jejich. Evča s Ašenkou doběhly nejlépe na 7.místě a Láli s Hubíkem na 4.místě.

   

Byl to moc podařený den a všem gratulujeme k podařeným běhům, i když byly třeba bez medaile! 

 

 

Výlet do zooparku Chomutov

Nejen agility živ je člověk...výletíme:-)

 

5.6. MŠ Okrouhlá

Merlík se Saxankou za sebou mají další výjezd do školky, tentokrát jsme vyrazili až do Okrouhlé! Merlík se Saxankou sem jezdí už několik let a vždy je to tu úžasné. Skvělé a moc šikovné děti, se kterými je opravdu radost spolupracovat. A úžasné paní učitelky. Sem se opravdu moc rádi vracíme!

 

 

3.6.2017 DEN PRO RODINU

Sobotní odpoledne pro nás bylo ve znamení ukázek v Saďáku v Aši na Dni pro rodinu, který pořádalo MěDDM Sluníčko. Čekaly nás ukázky agility,výcviku a dogdancingu. 

V agility vyrazila naši bandu reprezentovat Bára se Saxanou, Terka s oběma bígličkami, Jitka s Minnie, Evča s Aschou,Petra se Sisi a Dáša s Apíkem. Na postavení parkuru jsme měli opravdu malý plácek, ale i tak jsme tam zvládli pěknou trať připravit a divákům ukázat,co umíme. Pro naše týmy to byla optravdu zátěžová zkouška. Tak obrovské množství diváků zažívali poprvé a hlavně, běhalo se hned u stánků s občerstvením. A doskakovat hned vedle grilu s klobásou...no zvládli to všichni!

  

  

  

Na podium pak vyskočila Peťka se Sisinkou a Lady. Sisi byla trochu nesvá, pracovat s hlavovamy moc nechtěla,ale zas hezky posvičila psolušnost. To Lady se chovala se jako naprostý profík a svou premiéru jako štěně na takové akci zvládla na jedničku.

 

Pak holky vystřídalo připravené taneční vystoupení holek z poslušnosti, Blanky s pittkou Corralinou a Aničky s ovčandou Bellou. Povedlo se jim to nádherně, společně s Šárkou secvičily opravdu luxusní číslo.

  

 

 

Akce se nám moc líbila i když počasí nebylo ideální, děkujeme za šanci se ukázat a představit naši činnost a také možnost s pejsky prožít takovou zkušenost. 

 

Video  z akce, kde má aspoň Saxa s Aschou malý štěk je zde: http://www.mvtv.cz/video/1516-den-pro-rodinu-vzdoroval-neprizni-pocasi

 

fotky zde:https://www.zonerama.com/Agility/Album/3144049

 

NEFLÁKÁME SE,MAKÁME!!!

Protože stále chceme poskytovat ty nejlepší možné podmínky pro cvičení, je potřeba tomu přizpůsobovat plac a starat se o vybavení. Na překážky tak máme nový krásný domeček, za který moc děkujeme jedné skvělé rodince! Také už začalo velké zatravňování naší části pronajatého hřistě:-) Následující dny,možná týdny tak budou ve znamení katrování,kolečkování, zasejvání a zalévání:-)

   

29.5.2016 Výlet pro MŠ Geipelova

Děti ze školky Geipelova jsme navštívili už v zimě s programem našich přednášek. Vnitřní prostory neposkytují tolik možností zábavy a ukázek s pejsky, tak jsme už tenkrát plánovali přímo návštěvu naší školičky venku. A teď došlo na realizaci. Děti za námi přijely do areálu Psí školy Kopaniny, společně s Šárkou a Majdou si zopakovaly, co jsme si vyprávěli už v zimě. Pak je čekala návštěva hospodářství u pana Hupky,který se jim věnoval opravdu důkladně a představil jim každé zvířátko,které doma mají. Po návratu zpět do Psí školy byla pro děti přirpavena ukázka výcviku agility s Bárou a Merlinem se Saxankou a za Ska po parkuru běhala Dáša s Apíkem. Nemohlo chybět opékání buřtíků. Merlin se Saxanou je společně s paničkou ještě vyprovodili kus na cestě zpět do školky.Děkujeme za návštěvu!  

 

26.5.2016 MŠ Okružní

Krásně strávené dopoledne ve společnosti Merlina a Saxany za sebou má 51 dětí z mateřské školky na Okružní. Tři třídy plné natěšených a opravdu velmi pohodových a vychovaných dětiček, se kterými byla radost spolupracovat. Pejsci si to užili, samé dobroty, zábava...Paní učitelky nadšené a už teď plánujeme další návštěvy. K oknům jsme přitáhli i prvňáčky, s jejichž paní učitelkou už také proběhla domluva na termínu. Už teď se znovu velmi na Okružní těšíme!

 

 

Víkend plný zkoušek

Tradičně jsme nemohli chybět na závodech v Marjánkách. Tentokrát nás nevyjelo tolik, ale zase jsme si zaběhali ve všechy kategoriích napříč velikostmi i výkonnostními třídami. Za Skovou kategorii v jedničkách startovala Dáša s Apíkem a Evča s Aschenkou, Mkové jedničky přijela aspoň v neděli reprezentovat Jíťa s Minnie, Mkové dvojky patřily Míšovi s Ricem. Nejvíc jsme měli Lkových psů, a to ve dvojkách Saxanku a Merlinka s Bárou a Blue s Aničkou. Jediná trojkařka tu byla Anička s Eby.

Víkend přinesl pěknou smršť DISkoték, hlavně v otevřených bězích, ale zároveň také plno medailí a nechybělo ani splnění posledních potřebných postupovek do dvojek. Na medaili dosáhla hned 2x Anička s Eby, kdy si ve zkouškách doběhly pro 2.a3.místo. A aby to nebylo líto Blue, s ní si doběhla pro jedno 3.místo. Ještě o medaili úspěšnější byla Evča s Aschenkou, které si doběhly pro celou kompletní sadu medailí,tedy 1.,2. a 3.místo a mají splněno do dvojek! Míša s Ricem měli hned 2x 1.místo a jednou 2.místo. Hloupou chybou se připravil o vítězství v součtech,ale tak berme to jako poučení pro příště,tohle už se mu zaručeně nikdy nestane...A jednu medaili si odvezla i Jíta s Minnie, a to 1.místo. Dáša se stala královnou DISkoték, nedařilo se ani Báře s borderkami, nějaké ty chybky se vloudily. Ale byl to moc parádní víkend!Všem medailistům gratulujeme!!

 

Málkov - 14.5.2017 

Další letošní ofika za námi, tentokrát výlet do velmi oblíbeného Málkova s tradičním rozhočím p.Rybářem. Počasí se zpočátku jevilo dost nadějně,bohužel se přes kopce rychle přihlany mraky a začlo pršet a pěkně bouřit. Někteří z našich psích miláčků to nenesli zrovna dobře...ale poprali se s tím a medailová jízda mohla začít!

Nejúspěšnější byly tentokrát naše jedničkářky. V SA1 zkouškách si pro medaile doběhla Ladka s Hubíkem - 3.místo, také Evča s Aschenkou,pro které to byla jedničková premiéra - 3.místo. Obě si i doběhly pro splněnou postupovou zkoušku do dvojek. Dáša s Apíkem se nedomluvila u tunelu a byl z toho DIS a v druhém běhu nějaká ta chybka. V MA1 kategorii běhala jen Jitka s Minnie a ty ji ovládly úplně. V prvním běhu to byl čistý běh, splněná zkouška a 3.místo. V druhém běhu neměly konkurenci a opět čistý běh,nejrychlejší čas a 1.místo! Jako jediný tým s čistými běhy z obou zkoušek jim právem patřilo i prvenství v součtech kategorie MA1!!! Holky tak přidaly další 2 splněné zkoušky a mají tak na svých třetích ofikách splněno do dvojek. Krásný výsledek po roce agilitění:-) V LA1 běhala Jana s Kirou, sice z toho nebyla bedna,ale splněná zkouška do dvojek ano! A hezky se v jedné zkoušce dařilo i Verče s Perličkou.

 

 

 

Dvojky patřily pro změnu Michalovi s Ricem, kteří si v MA2 doběhli pro medaili hned dvakrát, pro 2.a 3.místo. Moc hezky si vedla i Anička s Blue,pro kterou to byl první start ve dvojkách a byla z toho jedna brambora. Ve dvojkách ještě běhala Bára se Saxankou a s Merlinkem, bedna to nebyla, Merlíkovi lítala nějaká ta laťka a povedlo se jim i získat odmítačku na slalomu. Saxanka měla letecký den a 2x skočila áčko, v druhém běhu ji tak už Bára na áčko vrátila a zonu opravila, byly tím sice DIS,ale z tréninkového hlediska a eliminování problému na dalších závodech to bylo správné řešení.

 

 

 

Medaile neutekla ani naší jediné trojkařce, a to Aničce s Eby,které si odbyly premiéru v LA3 a to více než úspěšně!První start a hned 1.místo!!!

 

Všem moc gratulujeme!!

  

 

Společné procházkování...

Nejen na parkuru jsme jedna banda...ale společně i venčíme a užíváme si krásného počasí:-))

 

 

7.5. KOPANINSKÝ HOP pro dobrou věc - NAŠE 1.oficiální závody agility!!!!

A je to za námi. Pořadatelskou premiéru oficiálních závodů máme za sebou.  A myslím že se to opravdu velmi podařilo. 

Chtěli jsem udělat radost i úplným začátečníkům,takže byla vypsána kategorie A0. A pak už klasicky jedničky až trojky. Všichni měli po dvou zkouškách a pak následoval otevřený jumping. Celkem se na startovní listině objevilo 64 týmů a jeden doskokan. Přijely týmy z Prahy,Málkova, Klášterce,Varů,Plzně....Pozvání posuzovat naše závody přijel skvělý A.Grygar a byla to ta nejlepší volba.Se vším nám pomohl,vše trpělivě vysvětloval, ukazoval...a postavil nádherné parkury. Ač to bylo pořadatelsky hodně náročné, stálo nás to posledních 14 dní veškerý čas a nervy, stálo to rozhodně za to a za rok do toho jdeme znovu!! Jsme opravdu skvělá parta, každý poctivě plnil zadané úkoly, vše odsejpalo a klapalo na jedničku. Nebylo třeba někoho hledat,nahánět...každý makal,co to šlo. Kantýna skvělá!Přestavby rychlé,laťky,vyhlašování....Také obsluha hlavního stanu a moderování, aparaturu a potřebnou techniku zajistila Olinka z Marjánek a patří jí obrovský dík. Za mikrofonem se střídal Zdeněk a naše Dáša...Výtěžek ze startovného byl starostou města Aše, panem D.Blažkem, předán spolku Hiporehabilitace a canisterapie Falco,z.s., které má hřiště společně s Psí školou v nájmu. Částka se vybrala opravdu krásná. Děkujeme tak všem závodníkům, kteří se na tom podíleli.

Vůbec všem návštěvníkům,divákům a hlavně závodícím týmům děkujeme za účast, podporu, určitou míru schovívavosti...víme,že naše houpačka byl trochu problém a už to řešíme,moc nás mrzí,že s ní někteří pejsci měli problém. Samotným se nám to stává i v jiných klubech a zrovna toho samého jsme se dopouštět nechtěli.

 

Krásné fotečky najdete tady:

Od Michala:

https://www.zonerama.com/mvagner1/237290

Od Lukáše:

https://www.zonerama.com/Agility/Album/3006205

Od Waltra:

https://www.zonerama.com/Link/Album/3003299

 

A teď už krátce k našim týmům!!

 

VIDEO ZDE!!!

V nulkách se na start postavila Eva s Aschou, Lenka s Lailou,Michal s Badíkem a Verča s Boorinkou.  Medaile dvakrát cinkla Michalovi.

 

 

V jedničkách si svou premiéru odbyla Vanda s Keysi,které hned získaly 3.místo! Dále tu běhal Apík s Dášou, Jitka s Minnie, Laďka s Hubíkem,Terka s oběma bígličkami,Anička s Blue, Verča s Perličkou, Kačka s Kačenkou a Ivča se Scretchym. Skoro všichni si minimálně jednu medaili ukořistili!Více ve výsledkách.

  

  

Dvojkaři od nás byli tradičně stejní,Bára s Merlíkem a Saxou, s kterou si ukázkově ustlala uprostřed parkuru a postarala se tak o pobavení všech, Anička s Eby, Peťka se Sisi a nově ve dvojkách odstartoval i Michal s Ricem! I tyto výsledky hledejte přímo ve výsledcích v našem menu.

 

Opět to bylo ve znamení splnění několika postupovách zkoušek, Do dvojek má úplně splněno Kačenka i  Blue.

A do trojek si splnila Anička s Eby!!Gratulujeme!!!

Děkujeme velmi všem našim SPONZORŮM!!Bez vás by si naši závodníci nemohli odnést tak krásné ceny!!!

 

 

 

 

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM NA KRÁTKÉM VIDEU ZDE!

 

Článek na portálu Živé Chebsko

 

 

22.-23.4. STĚHOVÁNÍ

Naše Psí škola Kopaniny od tohoto víkendu funguje v nových prostorách! Společně ještě s dvěma dalšími spolky máme v pronájmu bývalé fotbalové hřiště v Kopaninách,takže jsme vlastně jen přes cestu. Díky většímu placu tak vznikla možnost oddělit od sebe výcvikový plac pro agility a poslušnost a budeme tak schopni vyjít vstříc i daleko více týmům, protože už se nemusíme o plac střídat,ale můžeme cvičit ve stejný čas současně! Děkujeme městu Aš za tuto úžasnou možnost!

 

A protože jsme banda opravdu skvělá a není nás zrovna málo, celý víkend jsme navzdory opravdu nepříznivému počasí makali a makali. Cvičák se tak přestěhoval komplet a k tomu jsme stihli plno dalšího...opravy laviček, oplocení, údržba prostor, hrabání, sekání...No prostě toho bylo ažaž. Všem děkujeme za pomoc!

 

 

 

 

 

16.4. závody agility - Velikonoční dvojzkoušky na Lidu

Kopaninští agiliťáci za sebou mají první letošní výjezd na závody. Pro monho týmů to byla velká premiéra, kdy se vůbec poprvé postavili na start v kategorii A1.

Svou premiéru si v jedničkách odbyla Laďka s Hubíkem. I přes velikou nervozitu a očekávání,co ten malý ďáblík vyvede, si tým vedl opravdu skvěle,žádné čuchání,zdrhání...První zkoušku doběhli na 5.místě a v druhé se DISkli na místě,kde skončilo kvůli špatně zvolené otočce mnoho týmů. 

 

V jedničkách společně s Lálinou běhala v Sku ještě Dáša s Apíkem, už rok spolu běhající dvojice,která je trénink od tréninku lepší a lepší. A bylo to znát i na těchto závodech, kde si dvěma krásnými svižnými běhy doběhli pro 1. a 2. místo!! A radost byla o to větší, že zvládli i splnit poslední zkoušky nutné pro přestup do A2. Dáša s Apíkem jsou tak dalším týmm, který má pro přestup vše splněné. Společně s námi den trávila i Věrka s Lordem, kteří k nám jezdili trébnovat celou zimu do haly. Takže i jejich krásné 2.místo je i pro nás velkou radostí,protože Věrka je tak trošku naše:-)

 

Nejvíc zástupců má od nás Mková kategorie, kde se v jedničkách prvně ukázala Jíťa s Minnie. Minnie ještě před týdnem běhala slalom uličkou a dnes se postavila na start závodu, kde je slalom pochopitelně rovný. V první zkoušce nejistota a tréma obou zapříčinila opakovaná odmítnutí u slalomu a následnou DISkvalifikaci. V druhém běhu ale vyšvihly slalom jak nějvětší profíci hned napoprvé, ale bohužel stejně jako Láli tu panička zvolila špatnou otočku a Minnie tak místo tunelu běžela na áčko. I když tobylo za 2 diskvalifikace, moc se snažily a vše zvládly v krásném svižném tempu!

Oběma zkouškám tu kraloval Míša s Ricem, kteří celou zimu odpočívali, do haly nejezdili a stihli jen 2 venkovní tréninky. Ale vůbec to nebylo znát, protože obě zkoušky s čistým kontem doběhli na suvérénním 1.místě! Takže všichni doufáme, že už se KONEČNĚ rozhoupou a vlítnou do dvojek!!!

Aby Míšovi nebylo na bedně smutno, doplnila ho tam vždy Terka se svými bígličkami a to pokaždé s jednou z nich. V první zkoušce si pro 2. místo doběhla s Jenny a v druhé si opět pro 2.místo doběhla s Maggie. A aby držely holky basu, vždy to byla i jedna DISkvalifikace.

 

Opravdu teriéři den měla Lara. S Markétou si doběhly pro dvě DISkvalifikace. Lara dnes usoudila,že nějaký slalom opravdu snad nikdy neviděla...a i když nikdy neměla nějakou závratnou rychlost,dnes se s ním vyloženě procourala. I když běh byl jinak nádherně plynulý a i svižný a hlavně bez chyb,obrovská časová ztráta na slalomu je stála překročení maximálního času. A v druhém běhu radši utelka pro něco dobrého mimo parkur.

V Lkových jedničkách měly premiéru hned tři týmy - Anička s Blue byla jedním z nich. Holky zazářily na slalomu a to na něm před týdnem byly stejně jako Minnie. V prvním běhu to byla bohužel DISkvalifikace, ale krásným čistým druhým během si to holky vynahradily a doběhly na 1.místě! A rovnou k tomu přidaly splněnou zkuošku do dvojek. 

 

Hrozně hezky si vedla i Jana s Kirou, které by si jistojistě pro medaile doběhly a splněné zkoušky by měly v kapse. Bohužel Janči pracovní vytíženost jí nedovolila tak často trénovat a holky nedodělaly do závodů slalom. Proto v každém běhu slalom vynechaly a tím se samozřejmě DISkvalifikovaly. Jinak ale předvedly naprosto skvělý a vyrovnaný výkon. Do příště slalom určitě doladí a pak to všem ukážou!

 

Posledním jedničkovým týmem byla Verča s Perličkou, které i přes počáteční nesnáze spojené s nenalezením místa závodu a pozdním příjezdem, zvládly svůj první start na závodech hezky. Zatím dost bojují se slalomem, ale to vše se tréninikem určitě zlepší. V jednom z běhů to byla DISkvalifikace a v druhém krásné 6.místo.

Ve dvojkách se na start tradičně postavily naše tři borderky a čivava. V Skách řádila Peťka se Sisi, nejprve to byla DISkvalifikace,ale druhým během si zpravily chuť a doběhly si pro medaili za 3.místo! Prďola naše prostě pořádně zaválela!

 

V Lkách závodila Bára s Merlíkem po roční pauze, kdy s ním chvíli kvůli jejímu těhotenství běhala Anička a pak byl po úraze. Ještě nejsou úplně sehraní,tak z toho byla v prvním běhu DISkvalifikace a poté krásné 5.místo. Se Saxankou si Bára doběhla pro další 2 splěnné zkoušky do trojek a krásné 1. a 2. místo! 

   

Posledním Lkovým dvojkařem byla Anička s Eby, kdy je nešťastnou náhodou potkala DISkvalifikace a pak moc hezké 7.místo. 

Celý den byl opravdu skvělý, do Kopanin putuje mnoho medailí, většina získala nové zkušenosti a zážitky. V takovém počtu ta naše banda snad na závdoy ještě nikdy nevyjela!Tak snad to tak bude po celou letošní sezonu!!

9.4. Coursing

Ani letos nemůže chybět v našich aktivitách pořádání coursingu. Poprvé jsem se letos sešli práve 9.4. Počasí bylo jako na objednávku, pejsků se sešlo bezmála 40 aktivně běhajích a několik štěňat si to přijelo vyzkoušet, zda-li z nich jednou budou podobně zapálení "lovci". Běhalo plno domácích,ať z řad agiliťáků,tak i poslušňářů a pak plno přátel, kteří k nám jezdí pravidelně a i úplných nováčků.Již nyní domlouváme další termín, sledujte náš web!

Fotky od Lukáše Petrů ZDE

 

2.4.2017 TURNAJ V POSLUŠNOSTI

Na první dubnovou neděli si Šárka naplnánovala pro své svěřence menší turnaj v poslušnosti. Všichni si tak mohli zkusit závodní atmosféru a zasoutěžit si o medaile a drobné ceny. Kategorie byly dvě, začátečníci a pokročilí. Na soutěžící čekalo plnění klasických povelů jako jsou polohy, odložení, chůze u nohy...ale také volná disciplína v podobě předvádění libovolných triků a tanečních prvků a také zkouška přivolání přes plachtu plnou lákadel - voňavým javořickým párkům tu opravdu žádný z pejsků neodolal:-) Všichni byli nadšení a už teď se těší, jak se z tohoto závodu stane tradice! Takže na podzim opět naviděnou!

!

 

 

Veškeré výcviky již opět probíhají venku, tedy na place v Kopaninách u Aše!! PO,ST odpoledne a SO a NE dopoledne jsou výcviky poslušnosti ve skupinách a pro kurzisty.Agility -  ÚT,ČT a SO odpoledne pro stálé skupiny a kurzisty. Pátky jsou vyhrazeny domluveným individuáním a soukromým hodinám. Agility si lze individuálně domlouvat i na dopoledne PO,ÚT a ČT. Veškeré informace ke kurzům sdělí instruktorky - za agility Bára Múdra a za poslušnost Šárka Bodorová.

 

INTENZIVKA agility se Z.Strakou 25.3.2017

Poslední halový trénink letošní zimní sezony jsme zakončili parádní intenzivkou agility pod vedením Zdeňka, jak jinak:-) Opět parádní trénink, pokročilé pořádně prohnal a každý běh rozebral do detailů a i začouni si to užili. Někteří předvedli opravdu úžasné výkony!! Děkujeme, že s námi máš stále trpělivost a jezdíš za námi Zdendo! Už se těšíme na další společné běhání!

VIDEO OD PEŤULY

 

 

ZÁVĚREČNÝ ZÁVOD pro začátečnický kurz agility hala 2017

Tak svůj agiliťácký kurz za sebou má další parta nadšenců a moc šikovných týmů. Celou zimu v hale poctivě trénovala Věrka se svými bostonky Lordem a Karim, kteří chodí trénovat do Kynšperka, a po vzájemné domluvě u nás budou nadále občas hostovat i venku:-) Moc rádi tuto partičku vždy uvidíme!! Kluci jsou moc šikovní! Novými členkami našeho týmu se stávají Iveta s Amy, které chodily už loni a letos doladily co je třeba,aby se mohly stát naplno našimi členkami. Lucka s Bessy byly úplné začátečnice, které udělaly obrovský kus práce a od jara se budou zdokonalovat venku společně s námi. Poslední úspěšnou absolventkou je Petra s Azrou, která i přes velkou vzdálenost k nám chce nadále jezdit i dio Kopanin. Letošní halový kurz tak přivedl plno nových svělých přátel!

Poslední hodinku je čekal takový soutěží trénink,kdy je čekal tunelový běh, jumping s většinou prvků,které se celý kurz trénovany, slalomování na čas, agility hra gambler a pro trénování koncentrace, a trochu té soutěživosti, si zkusili paralelní běhy. Všem se moc dařilo, běhání se líbilo a na závěr si odnesli medaile a drobné ceny.

 

OD 1.4. STARTUJE NOVÝ KURZ,tentokrát už venku. Je PLNĚ OBSAZEN týmy chodícími k Šárce na poslušnost! V případě zájmu nás ale neváhejte kontaktovat, zapíšeme vás na další,nebo najdeme individuální řešení.

 

NOVÉ PŘÍRUSKTY

Naše týmy se pomalu ale jistě rozrůstají... Ashenka má nového kamaráda Kvída, kterého panička Eva našla vyhozeného na ulici, a z hledání nového domova byl nakonec domov u nich. Novou parťačku má také Sisinka, kdy si Peťka dovezla papilloní slečnu Lady ( Iris Ismena z Krve Orthosovy). Tak uvidíme, jak to jednou na agility noví parťáci rozbalí! 

 

Nový tunel od Duflexu a překážky v nových barvách

Článek o  nás

 

:

ZIMNÍ VÝCVIKY

 

Ani v zimě se neflákáme a makáme:-)Agiliťáci trénují v hale v Chebu a poslušnost nadále jede venku v Kopaninách!

 

5.1. NÁVŠTĚVA MŠ

 

Letošní rok jsme zahájili činnost návštěvou MŠ v Aši. Této činnosti se Bára věnuje už více než pět let a po krátké pauzičce, kdy to kvůli narození mimča nestíhala, už opět Merlík se Saxankou učí děti, jak se k pejskům chovat a hlavně nechovat. Začít s pořádnou osvětou a výchovou je třeba od těch nejmenších...Do školky jí doprovodila Šárka a té děkujeme za fotky a pomoc! Děkujeme MŠ Geipelova za pozvání a těšíme se na další setkání:-)

 

 

NOVINKY 2016

 

SVÍTÍME!

Stále se snažíme zkvalitňovat naše služby, zázemí a prostory pro výcvik. Od prosince je cvičák osvětlen a proto už nejsme omezeni brzkým stmíváním!

POUKAZY

Blíží se Vánoce a nevíte, čím obdarovat své přátele? Nabízíme možnost zakoupení poukazů, ať už na nové kurzy poslušnosti a agility, které v roce 2017 budou probíhat, tak na předplacení pokračovacích lekcí i stávajícím cvičícím týmům.

 

POSLUŠNOSTI  POKRAČUJÍ!!

Kurzy poslušnosti stále pokračují venku, tady se pauza,jako u agiliťáků, nekoná. Kurzy agility se přesouvají na leden - březen do haly do Chebu.

 

  

 

ZÁKLADY SOUŽITÍ SE PSEM

Majitelům temperamentních a živých pejsků nabízí Šárka jednorázové BEZPLATNÉ KONZULTACE zaměřené na základy soužití se psem týkající se výchovy a výcviku. 

Zájemci o intenzivnější práci se psem poté mohou pokračovat v naší Psí škole Kopaniny.

V případě zájmu kontaktujte naši instruktorku Šárku!

 

Předvánoční večírek a vyhlášení nejlepších týmů v agility za rok 2016

 

Každoroční posezení spojené s vyhlašováním nejlepších týmů je za námi. Letos jsme se opět sešli v salonku v Tangu v Chebu a odpoledne si parádně užili. Vyhodnoceno bylo letos několik kategorií. Opět se vyhodnocovaly kategorie A0, A1, A2, k tomu letos nově přibyla i kategorie DĚTÍ a 50+.

Peťka opět připravila úžasná videa, odkazy máte zde:

 

CO SE NEPODAŘILO...

https://www.youtube.com/watch?v=S-bUvyASLSs&t=43s

CO SE NAOPAK PODAŘILO:-)

https://www.youtube.com/watch?v=ySJw99pLyzg

 

A CO VŠE JSME V ROCE 2016 DĚLALI!

https://www.youtube.com/watch?v=9mqmhw60b9I

 

Teď dáváme trochu tréninkovou agility pauzu,aby si pejsci i páníčci po náročné sezoně odpočinuli a v lednu se opět uvidíme:-) Tentokrát na zimních halových trénincích. Poslušnosti jedou venku stále dál!

 

  

 

 

VÝSLEDKY

POČTY MEDAILÍ ZA CELÝ TÝM

 

56 ks za rok 201

z toho

17 x ZLATO

21 x STŘÍBRO

18 x BRONZ

 

Celkem 13 závodů

 

 

BODOVÉ HODNOCENÍ

 

A2

Anna Kábová a Eby – 187 b.

Bára Múdra a Saxana – 94 b.

Petra Petrů a Sisi – 66 b.

Anna Kábová a Merlin - 54 b.

Bára Múdra a Merlin - 27 b.

Anna Kábová a Saxana - 23 b.

 

 

A1

Danka Havle a Benu – 94 b.

Michal Vágner a Rico – 87 b.

Markéta Brožová a Lara – 69 b.

Katka Hroníková a Kačenka – 60 b.

Katka Tauschová a Charlie – 51 b.

Dáša Tabery a Apík – 42 b.

Ivča Havlová a Scretchy – 34 b.

Dáša Tabery a Bella – 28 b.

Gabča Farářová a Charlie – 23 b.

Jitka Wernerová a Apík – 23 b.

Terka Wimmerová a Meggie 15 b.

Terka Wimmerová a Jenny – 10 b. 

 

A0 – Začátečníci

Eva Kiefer a Ascha – 40 b.

Michal Vágner a Badík – 26 b.

Láli Tothová a Hubert 23 b.

Anna Kábová a Blue - 18 b.

Jana Kotounová a Ája a Kira – 18 b.

Lenka Benešová a Laila – 15 b.

Danka Havle a Phoebe – 10 b.

Kačka Hroníková a Bebe – 10 b.

Lucka Dlouhá a Frankie – 10 b.

Terka Filipčíková a Jessy – 9 b.

Jitka Wernerová a Puňta – 8 b.

Lenka Benešová a Magika – 8 b.

Jitka Křížková a Minnie – 4 b.

Vanda Hrdličková a Keysi – 4 b.

Alice Žůrková a Hugo – 4 b.

 

Děti

Gábi Farářová a Charlie

Terezka Filipčíková a Jessy

Vanda Hrdličková a Keysi

 

Nejúspěšnější tým kat. 50+

rok 2016

Dáša Tabery, Apík a Bella

 

PUTOVNÍ POHÁR

2016 - Anna Kábová a Eby – 187 b.

 

 

 

 

 

29.-30.10. Mezinárodní výstava psů Praha

My jsme si užívali jeden z posledních agility tréninků v letošním roce a Míša s Badíkem reprezentovali na výstavě v Praze! A opět více než úspěšně! Domů si vezou  mnoho ocenění! Více v sekce výsledky.

22.10.Poslední letošní intenzivka

Letos už naposledy jsme si zaběhali pdo vedením Zdeňka Straky a opět to byl neuvěřitelně přínosný den plný běhání. Zapeklité sekvence, plno různých řešení...no a bohužel i horší počasí. Ale my jsme se nedali a celý den zvládli v pohodě! Zatopilo se v chatičce a kdo neběhal,se mohl zahřát čajíčkem u kamen. Oběd byl zas hromadný ve znamení buřtguláše a kulajdy. Tentokrát se k našim členům přidal i Walter s Coudym ze Sokolova a těšíme se,až se přidají i příště. Další společná běhání po Zdendovo taktovkou budou pokračovat i příští rok:-) Už teď se těšíme:-)

 

  

 

 

 

Na intenzivce byla možnost posbirat posledni bodíky do našeho agility poháru .Jak to vše dopadlo, se všichni dozví na vánočním večírku:-)

8.10.Rokycanská skočná

Posledními letošními závody byla již tradičně Rokycanská skočná.Počasí sice nebylo úplně ideální,ale to nám nevadilo,nejsme z cukru:-) Na závody vyrazila jen Bára se Saxou,Anička s Eby a Dáša s Apíčkem a doprovod dělal Merlík a Blue.. Parkury Jitky Marouškové byly velmi technické a prověřily připravenost týmů ve všech kategoriích. Závody začly otevřeným jumpingem,v Sku se Dáša bohužel diskla na outu. Ebynka v Lkách doběhla na 5.místě a Saxanka na 2.MÍSTĚ! Ve všech velikostních kategoriích měla lepší skore rozhodčí, v kategorii M dokonce nedokončil její zapeklitý jumping nikdo...Nám se ale parkur i přes veškeré nástrahy moc líbil.

Jedničkové zkoušky krásně zvládla Dáša s Apíkem,jednou to sice byla diskvalifikace,ale jednou skončili těsně pod stupni vítězů, a to na 4.místě.

Ve dvojkách si Anička s Eby doběhly pro 7.místo a jednu diskvalifikaci a Bára se Saxankou pro 5. a 8.místo.

Všechny parkury byly pořádná výzva a my, i přes pár nasbíraných chybiček nebo odmítačrk, máme radost z našich výkonů opravdu radost. Ať už šlo o krásný náběh do slalomu, zony,řešení zapeklitých úseků,zvládnutí naplánovaných otoček...super den prostě:-)

 

 

7.-8.10. Maďarsko Komárom 2016

Michal s Baíkem vyrazili na výstavy do Maďarska a přivezli si ocenění nejvyšší!!! Moc gratulujeme!!!

 

24.9.Memoriál Jolany Troppové

Poslední zářijový víkend patřil opět závodům agility. Tentokrát si zaběhat vyrazily jen naše instruktorky, Bára, Anička a Peťula.  Závody v Plzni na Doubravce už se nám líbily loni,tak jsme neodolaly ani letos a rozhodčí Katka Lerlová nás v chuti na tyto závody vyjet, jen utvrdila. 
Dařilo se všem a to parádně! S dvojkovým parkurem v kategorii small se Peťula se Sisi popasovaly na výbornou, v konkurenci mnoha mnohem větších psíků si čistým během doběhly pro 5.místo! Bohužel je limitoval čas a za překročení času přilítlo pár trestných bodíků...V druhé zkoušce se holky trochu zamotaly u slalomu a nasbíraly odmítačky,takže z toho byl DIS. V  kategorii large běhala Bára se Saxankou a Anička s Eby. Ebynka si dvěma nádhernými čistými běhy vždy doběhla pro medaili, obě dvojkové zkoušky dokončila ale bohužel s  drobnou časovou ztrátou a proto za jejich 1. a 2. místo nemohla být splněná postupovka do trojek. O postupovku do trojek jedním odmítnutím přišla i Bára se Saxankou, které si rychlým během doběhly pro 3. místo, bohužel právě s jednou odmítačkou. Na splnění postupovky totiž nestačí být na bedně,ale je potřeba právě i nulový počet trestných bodíků...Druhá zkouška jim přinesla místo osmé.
Posledním během byl open jumping, Sisi si v konkurenci 32 týmů small doběhla opět čistým během pro 12.místo! A v large kategorii kralovala Bára se Saxankou, a to doslova. V konkurenci 55-ti psů si doběhly pro ZLATO!  Pro Aničku a Eby se bohužel stala osudnou překážka mimo pořadí a znamenalo to diskvalifikaci.
Závody to byly parádní, krásné místo, fajn organizace, opravdu nádherné parkury...Pro Sisinku to letos byly závody poslední, čeká ji operace druhé nožky,tak jí držíme palce,aby se z toho opět tak rychle vzpamatovala a příští rok to v SA2 všem ukázala!!
 
 

 

 

SPOLUPRÁCE S MĚSTSKÝM DOMEM DĚTÍ A MLÁDEŽE SLUNÍČKO

 

Slavíme...

Další narozeninová párty je za námi:-) Tentokrát bylo oslavenců hned několik, protože v září má narozky plno našich čtyřnohých parťáků...Slavila Saxanka, Blue a Monty, chyběla jen Larka, tak té přejeme vše nej aspoň takto:-)

 

 

17.9.Voříškiáda Aš

Na voříškiádu ,kterou pořádalo ZKO Aš, vyrazila naše Terezka s Jessy a holky rozhodně ukázaly, jaké jsou jedničky  a reprezentovaly nás opravdu parádně! Z voříškiády si přinesly 1. místo za krásu a 3. místo za šikovnost! Gratulujeme!

 

 

3.-4.9. Rozloučení s létem

První zářijový víkend jsme trávili v našich oblíbených Marjánkách, kde na koupališti Lido proběhly tradiční závody Rozloučení s létem. Na závody po porodu vyrazila Bára se Saxankou, Anička s Eby,Peťka se Sisi, Gabča s Chárlím, Danuška s Benu a na jeden den vyjela i Kačka s Kačenkou,také pár týdnů po porodu. 

 

V sobotu na medaili dosáhla Bára se Saxankou, které si ve zkoušce A2 z třiceti startujících doběhly pro 2.místo a přidaly k tomu splněnou postupovku do trojek! V otevřených bězích se z padesáti startujících umístily na 14. a 10. místě. Anička s Eby také doběhla všechny běhy, a to takto - ve zkoušce 5. místo a v otevřených bězích dvakrát 7.místo. Výborně si s parkury poradila i Peťka se Sisi, kdy se tahle pr´dola nenechala zahambit a v otevřeném běhu dolítla pro krásné 11.místo z 35 psů a ve zkoušce pro 6.místo. Takže ve dvojkách to byl moc úspěšný den!

  

V jedničkách holky v sobotu trochu bojovaly, Dankas Benu si doběhla dvakrát pro DIS, dlouhá netrénující pauza byla znát. Gábinka s Chárlíčkem sice předvedli krásné čisté běhy, ale bohužel Chárlího rozvážné tempo a vystavování se na kladině je stálo moc velkou časovou ztrátu a nevešli se do času a byly z toho tak tři diskvalifikace.

 

 

V neděli medailovou štafetu převtzala Anička s Eby, kdy si ve zkuošce doběhly pro 3.místo a také přidaly splněnou zkuošku! Jinak v otevřenýh bězích to bylo opět 7. místo a jedna diskvalifikace. Bára se Saxankou zkuošku nedoběhly,byly diskvalifikované a otevřené běhy doběhly oba a to na 22. a 9. místě. Sisi se rozparádila o moc víc než v sobotu a zaspání paničky je stálo diskvalifikaci v otevřeném běhu a přidaly jednu i ve zkoušce. 

 

Gábinka s Chárlíčkem opět bojovala s časy,takže opět si doběhly, nebo spíš došly pro 3 disvalifikace :-( Na těch časech budou muset trochu zapracovat...přitom po pláži a za fenečkama Chárlíček lítal jak o život...Danuška s Benu tentokrát doběhly oba běhy, v kterých odstartovaly, ve zkoušce A1 to bylo 5. místo a otevřeném běhu 26.místo. Káťa se po pauze vrátila na parkur s plnou parádou, bohužel slibně rozjetý běh skončil jejím pádem, kdy než se vzpamatovala, Kačenka už byla na jiné překážce a ve zkoušce A1 se holky také diskly,ale i tak se moc snažily. Celou neděli nám poctivě fandila i Jíťa s Minnie,které určitě příští rok už také na závodní parkur vyběhnou:-)

 

Celý víkend nám moc přálo počasí a všichni jsme si to moc užili! 

 

Fotky od Kačky zde: https://www.zonerama.com/hronikova1/Album/2024125

 

Fotky od Lukáše zde: https://www.zonerama.com/Agility/Album/2014272

 

VIDEA 

Benu  Sisi  Eby  Saxana  Charlie   Kačenka

 

 

20.-21.8. Intenzivka se Z.Strakou 

Předposlední srpnový víkend byl u nás v Psí škole ve znamení agility a učení se něčeho nového. Čas si na nás celý víkend udělal zase Zdeněk Straka a věnoval se celé dva dny velmi intenzivně jak závodníkům,tak i našim začátečníkům. Všichni se naučili opravdu plno nového! Intenzivku zvládly s pomocí ostatních i naše čerstvé maminky Kačka s Bárou, vždy se našla nějaká ta hodná tetička,která chvíli pohoupala nebo pochovala,když se holky proháněly po parkuru a začly opět ladit formu po několikaměsíční pauze. Na parkuru si parádně vedli i ti nejmladší psíci, první intenzivku má za sebou Anička s Blue a naučily se toho vážně požehnaně. Premiéru na podobném výcvikovém víkendu má za sebou i Jíťa s Minnie, Jana s Kirou, Lucka s Frankiem, Vanda s Keysi, naše nová členka Romča s Montym a prvně se intenzivky kromě Rica účastnil i Míšovo Badík. Celkem se za sobotu na parkuru vystřídalo 14 dvojic a v neděli o jednu dvojici méně. Velmi rekreačně si zaběhal i Merlík, který je stále v rekonvalescenci po úraze, kdy probíhá zkušební léčba,jestli se nakonec s klidnějším režimem obejdeme bez operace. Zaběhl si vždy kus parkuru na Sku a nutno říci, že po víkendu vůbec nekulhal:-)Že by se svítalo na lepší časy?  

   

Páteční i sobotní večer patřil společnému posezení,několik týmů v areálu přespávalo ve stanech a víkend si tak užilly opravdu s plnou parádou. Velké poděkování patří Leničce, které patří areál, v kterém můžeme fungovat a využívat skvělé zázemí s chatičkou,kde nechybí kuchyňka ani posezení.

Nedělní odpoledne patřilo malým klubovým závůdkům, kde se ukázalo,kdo se co za víkend naučil.  Pro všechny bylly připraveny 3 běhy, agility,jumping a tunely. V agility to všem suvereně natřela Anička s Blue - desetiměsíční čubinka trénující terpve pár týdnů, v jumpu Kačka s Kačenkou - mamina vracející se po porodu, a tunely ovládla oěpt malá Blue:-) Tunely si ještě mimosoutěž dal Merlíček, Saxanka i Zdeňkovo Bruno a dopadlo to tak, že nejrychlejší čas, na setinu úplně stejný měla jak Bára se Saxou,tak Zdeněk s Bruníkem:-)

Kompletní výsledky:

Agility (bez slalomu, s možností odměnit si zonovky,začouni mohli běhat s hračkou)

1.Anička s Blue,2. Jana s Kirou, 3.Terka s Jenny, 4.Kačka s Káčou, 5.Jíťa s Minnie, 6. Gábi s Charliem, 7.Terka s Maggie, 8. Dáša s Apíkem, 9. Peťka se Sisi, 10.Romča s Montym

Jumping(stejné podmínky jak agi)

1. kačka s Káčou, 2.Anička s Blue, 3.Terka s Jenny, 4.Jana s Kirou, 5.Gábi s Charliem, 6.Dáša s Apíkem, 7.Jíťa s Minnie, 8.Peťka se Sisi, 9.  Terka s Maggie, 10.Romča s Montym

Tunýlky 

1.Anička s Blue, 2.Romča s Montym, 3.Jana s Kirou, 4.Terka s Maggie, 5.Víťa se Saxankou, 6.Kačka s Káčou, 7.Terka s Jenny, 8.Pe´tka se Sisis, 9.Dáša s Apíkem, 10.Jíta s Minnie,, 11. Gábi s Charliem

Po závodech jsme oslavili Merlinkovo 7.narozky, taková párty chybět nemohla,protože právě Merlík před dvěma lety tu naší oslavovací tradici založil:-)

Celý víkend byl naprosto dokonalý, ač velmi náročný pro všechny. Hrozně moc děkujeme Zdeňkovi za jeho čas a ochotu přijet a naučit nás plno nového!Brzy to zopakujeme!

 

A díky patří naprosto všem,co se nějak podíleli,či účastnili...Jsme ta nejlepší banda!!!

 

Fotky zde:

Od Peťky a Jany

https://www.zonerama.com/Agility/Album/1954836

Od Míši

https://www.zonerama.com/mvagner1/Album/1949117

 

13.8. Ukázky agility na akci Království za koně

V sobotu 13.8. jsme se účastnili akce Království za koně, kde jsme vyplnili ukázkami agility pauzu mezi výstavními soutěžemi koní aa poníků:-) Naše snažní bylo odměněno potleskem diváků a opět jsem zvýšili zájem o tento nádherný sport! Po skončení se za námi vydal nejeden nadšený divák,který se zajímal  o možnost vyzkoušet si to svým psíkem:-)

Fotky od Michala z podařené akce zde: https://www.zonerama.com/mvagner1/Album/1917174

7.8. Ofika v Málkově

Další díl ze seriálu závodů v Málkově je za námi. A tentokrát si závody nenechalo ujít několik našich závodnic.V jedničkách startovala Dáša s Apíkem a Danka s Benu.S parkury se moc hezky popraly a obě si odvezly krásná umístění! Oceňovaly se pouze součty a v těch to dopadlo následovně: Benu si ze součtů odvezla ZLATO!! a Apik STŘÍBRO!!! V jednotlivých bězích si vedly holky se svými svěřenci takto: Benu s Danuškou získaly 2. a 4.místo, Jíťa s Apíkem dvakrát druhé místo a k tomu jednu splněnou zkoušku!Jejich první společný start a hned takový úspěch!

 

Dvojky ovládla opět Ebynka s Aničkou, i když v prvním běhu Eby trochu řádila a vyprdla se na zonu na kladině, i tak to stačilo na 6.místo. V druhém běhu si Anička zonovky více pohlídala a bylo z toho krásné 2. místo a přidaly rovnou splněnou postupovku do trojek! A v oceňovaných součtech to stačilo na krásné 3.místo! Postoupily i do závěrečného jumpu, kde se umístily na 9.místě. Ve dvojkách běhala i úžasná Sisinka, která si doběhla pro 8.a 9. místo, moc se holky snažily a už vůbec jejich účast ve dvojkách je obrovským úspěchem!

 

 

Tím ovšem výčet úspěchů naší bandy nekončí! Na závodech se běhalo v maskách a v jedničkách tak byla nejlepší maskou zvolena Danuška alá žokejka a ve dvojkách to vyhrála Peťka alá Minnie:-))

Všem moc gratulujeme!!

23.7. Neofika v Břasích

Na neoficiální závody už víceméně vůbec nejezdíme, přesto aspoň jedna z našich členek jim zůstala věrná a nenechala si ujít velmi oblíbené Břasy a jejího Žabího krále:-) Krásné třetí místo  si od Plzně přivezla Kačka s Charliem:-) Moc gratulujeme!

11.7.Nový přírustek :-)

Tentokrát nejde o ten psí,ale rozrostla se rodina naší instruktorce a zakladatelce Báře:-)A malá Magdička hned dostala od holek z týmu parádní oblečení ! Agility,borderky a ovečky ji tak provázejí už odmalička:-)

 

 

9.7. Ukázky agility pro tábor ze Studánky

Stejně jako loni, i letos do areálu stáje Naděje, kde sídlí i naše Psí škola, zavítaly děti z tábora ve Studánce. Bylo pro ně přiirpaveno mnoho soutěží, jízda na koních, opékání buřtíků...a chybět nemohly ani ukázky agility:-) Děkuji tak všem aktérům, kteří se na ukázkách podíleli!!!

Agility závody Málkov 2.7.2016

Trojzkoušek v námi oblíbeném Málkově se účastnila tentokrát jen Kačka s Charliem, na parkurech M.Glossové se jim podařilo ukořistit jednu splněnou zkoušku na 5.místě, pak 3. místo bez splněné zkoušky a jednu DISkvalifikaci.

Agility závody při karlovarské výstavě psů

Někteří z našich členů se vypravili do Varů na dvojzkoušky posuzované Katkou Lerlovou. Tentokrát byly asi nějaké erupce na slunci, protože dobíhavost našich závodníků a vůbec závodníků obecně nebyla moc valná:-)

Jedinou medaili si z těchto závodů přivezla Danuška s Benu, kdy v první zkoušce LA1 byly DIS, a v druhé ukořistily 1.místo / 6 týmů, kdy jako jediné nebyly diskvalifikované a doběhly pouze s časovou penalizací bez chyb. Gratulujeme!!

Dáša si s Bellou odběhla poslední závody, bohužel zdravotní problémy Bellinky už jsou opravdu neřešitelné a agility pro ně končí. Běhat ale začne Dáša s Jitky Apíčkem, dala si s ním parkury jako doskokan a kdyby závodili, tak to u nich byla jasná medaile:-) Pro samou DISkotéku si doběhla  v Mkách tentokrát i Markéta s Larkou:-) 

Ve dvojkách DIS štafetu přebrala Peťka se Sisi, která se  prvním běhu rozlítla jak raketa,ale skočila si navíc překážku mimo pořadí a v druhém běhu odešla už ze startu a neběžela pro změnu vůbec. Čisté konto bez DIS má za sebou z těchto závodů pouze Anička, která v LA2 doběhla s Ebynkou na 4.a 5.místě, vždy čistě jen s časovou penalizací a s půjčenou Saxankou na 6.a 8.místě, vždy za dvě chyby.

 

I tak se všichni moc snažili a prostě se nic neděje,nemůže být každý den posvícení:-))Aspoň nám nikdo neusne na vavřínech:-))

 

Na startu chyběl Michal s Ricem, protože tentokrát dal přednost výstavě s Badíčkem, a na té získal 1.místo v třídě otevřené a obhájil titul krajského vítěze! Gratulujeme!!!

 

Obrovská gratulace patří Waltrovi a Coudymu z klubu Dolní Rychnov, kteří s námi v zimě často trénovali  v hale a i nadále se rádi setkáváme na závodech a dalších akcích:-) Tihle dva chlapíci spolu splnili ve Varech poslední dvě potřebné zkoušky pro pčestup do A3!!! GRATULUJEME!!!

 

Naše banda se zas rozrůstá...

K naší partě se přidávají další moc šikovné týmy! Vanda s raslindou Keysi,Gabča s borderákem Maxem, kříženka kelpičky Minnie se svou paničkou Jitkou, Lucka s kokříkem Frankiem a konečně zas nějaký ten chlap, a to Marek s křížencem belgičáka Hurvínkem:-))

 

Ukázky agility na 11. výstavě morčat v Chebu 

Ani letos jsme nemohli chybět na výstavě morčat v Chebu, která proběhla v DDM Cheb. Svou práci a umění tu předvedla Anička s Eby a Saxankou, Evča s Aschou, Laďka s Hubíkem, Dáša s Bellčou, Gabča s Charliem, Danuška s Benu a Vanda s Keysi:-) Děkuji všem za perfektní prezentaci naší práce!!!

 

Zaběhat si tu po třítýdenním klidovém režimu zkusil i Merlík, bohužel to opět odkulhal. Hned po víkendu ho čekala návštěva veterináře a RTG problematického místa ukázalo ostechondrozu,takže ho čeká neodkladná operace:-(

 

Badík opět ovládl výstavní kruh!!

11.-12. června Míša s Badíkem zvládli Národní výstavu psů v Klatovech a v neděli mezinárodní výstavu v Nitře:-) A opět si přivezli mnoho titulů!! Z Klatov si Baddy dovezl V1,CAC,NV a BOB,  z nedělní Nitry ohodnocení V4 ! GRATULUJEME!!!

 

 

1.KOPANINSKÁ VOŘÍŠKIÁDA A 3.KOPANINSKÝ HOP

 

V neděli 29.5. jsme v Kopaninách v areálu stáje Naděje Kopaniny, kde sídlí naše Psí školička uspořádali 1.ročník Kopaninské voříškiády a odpoledne už 3.ročník Kopaninského hopu - neoficiálních závodů agility. Účast byla nad naše očekávání, ani nepříznivá předpověď počasí neodradila přes 45 soutěžních týmů účastnit se. Voříškiády se účastnilo přes 35 týmů, hopu 31, většina týmů absolvovala dopolední i odpolední soutěže. Nejdříve k voříškiádě: Na závodníky čekala VÝSTAVA - volba miss voříška, kdy majitelé pejsků bez průkazu původu nemají šanci zažít si výstavu psů, proto jim to bylo umožněno zde. Porotcování se ujali naši instruktoři,lidé z řad diváků a velmi úspěšný vystavovatel. Do druhého kola postoupilo ze dvou skupin 10 pejsků, mezi kterými se rozhodlo o třech vítězích.

 

Další soutěží byla volná disciplína, kde bylo na každém,co se svým pejskem předvede, rekvizity mohli mít vlastní, případně jsme jim zapůjčili něco z našeho vybavení. I tady bylo vidět mnoho zajímavého, diváky velmi pobavili nejrůznější kousky, s údivem sledovali malé čivavky jak překonávají velké překážky, nebo obdivovali perfektní poslušnost některých psů, hlavně v rukou dětských psovodů, kteří tvořili téměř polovinu startovního pole. I tady to porota neměla jednoduché a vybrat tři nejlepší z více než třiceti týmů bylo opravdu těžké. Nejvíc ale všem utkvěla v paměti slečna s úplně hluchým pejskem, kteří předvedli práci,kdy by málokdo poznal,že pejsek neslyší.

 

 

Poslední disciplína byla překážková dráha,která prověřila fyzickou zdatnost nejen pejsků,ale i jejich páníčků,to jak jsou společně sehraní a prověřila i kynologické znalosti psovodů. Skákání v pytli, slalom s panákem na prkýnku, vození psa v kolečku, přivolání pejska přes plachtu plnou hraček a dobrůtek, chytání piškotků...to je jen malý výčet toho,co je na trati čekalo.

 

 

 

Každá z disciplín se dočkala vlastního vyhodnocení, dále byl volen diváky pes MISS sympatie, kdy to bylo tak těsné, že jsme nakonec díky velkému množství cen vyhlásili i 2. a 3. místo v této kategorii, speciální ceny byly uděleny také nejmenšímu pejskovi,největšímu pejskovi a dále třeba našim rozhodčím, kteří na sebe vzali tíhu zodpovědnosti při nelehkém rozhodování. Vyhlášen byl také celkový vítěz celého dne,který nasbíral v součtech nejvíce bodů (soutěžící u sebe celý den nosili bodovací tabulky). Na vítěze čekali medaile,poháry, dobrůtky pro pejsky, přetahovací pletené fleecové hračky, pytle a kyblíčky s krmením,mističky, pamlskovníky.... a mnoho dalšího.

 

 

  

K dispozici byl celý den bufet a posezení. Počasí nám až asi na půl hodinu celkem přálo,ale ani náhlá průtrž mračen nikoho neodradila a všichni soutěžili dále,pejskaři přeci nejsou z cukru.

Během dopoledne nás navštívili redaktoři z Mladé fronty DNES a ještě v neděli vyšel článek o naší akci na webu MF , v pondělí vyšel na stáncích. 

odkaz na článek zde: http://vary.idnes.cz/voriskiada-kopaniny-0la-/vary-zpravy.aspx?c=A160529_140039_vary-zpravy_bse

Odpoledně byl již 3.ročník Kop.hopu, kdy se běhalo v několika výkonnostních kategoriích - tunelový běh pro štěňata a dospělé psy a poté běhy AGILITY a JUMPING - rozdělené do kategorií závodníci a začátečníci. Závodů se účastnilo i několik našich týmů a doma tak zůstalo několik medailových umístění:-) 

 

 

 

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM, CO NÁS PODPOŘILI!!!

 

1.Kopaninská voříškiáda byla podpořena z grantového systému města Aš.

1.Kopaninská voříškiáda a 3. Kopaninský hop byl podpořen Zverimexem Pajtaš v Sokolově, firmou FITMIN, Petrou Petrů, Laďkou To´thovou a Michalem Vágnerem.

  

 

   

VEŠKERÁ ALBA Z CELÉHO DNE ZDE:

 

https://www.zonerama.com/mvagner1

http://babuskak.rajce.idnes.cz/1.Kopaninska_voriskiada_-_vystava%2Cvolna_discipnina_a_vyhlaseni_vysledku_Kop.hopu/

 

COURSING 22.5.

 

V neděli 22.5. jsme opět společně s varským provozovatelem coursingu uspořádali běhání u nás v Kopaninách. Běhalo se na hřišti, sešlo se přes třicet nadšených lovců střapce a všichni jsme si sluníčkový den pořádně užili:-)

 

 

VÍCE FOTEK ZDE: https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/1674402

 

Víkend plný zkoušek v Mariánských Lázních 14.-15.5.

 

Tradiční závodní víkend v Marjákách si velká část našeho týmu nemohla nechat ujít!! V kategorii A1 nás vyrazil reprezentovat Michal s Ricem, Danka s Benu a Markéta s Larkou, v A2 to pak byla petra se Sisi a Anička s Eby a půjčeným Merlinkem.

 

Petra a Sisi (A2)                                                                  Danka a Benu (A1)

Sobotní den se navzdory ne moc příznivé předpovědi vydařil, chvílemi to byla parádní opalovačka, psíci využívali volné chvíle mezi běhy k řádění ve vlnkách Lida.

Anička a Merlík (A2)

Do zahajovacího jumpingu nastoupila jen Anička s oběma psy, Danka a Michal. Skoro všichni ho zvládli skvěle doběhnout, Michal s Ricem doběhli na 8.místě z celkového počtu 18-ti psů, Anička s Ebynkou na 9.místě a s Merlinkem dokonce na 7.místě z celkového počtu 46 psů! Danuška s Benu si bohužel odnesly diskvalifikaci.

V jedničkových zkouškách se nejvíc dařilo Danušce, která s benu doběhla pro 1. a 6.MÍSTO! A přidala do sbírky další splněnou zkoušku, Míša s Ricem si doběhl jednou pro DIS a pak pro krásné 3.místo se splněnou zkouškou do dvojek! A Markéta s Larkou se držely těsně pod stupni vítězů a to na 4. a 5. místě!

Anička a Eby (A2)

Ve dvojkách Sisinka s Petrou doběhli pro 11. a 6. místo, Anička s Eby ukořistila hned dvě medaile a to za 1. a 2.místo!! Bohužel kvůli časové penalizaci to ani jednou nestačilo na splnění postupovky do trojek. S Merlinkem Jednou doběhli s diskvalifikací a jednou na 5.místě.

Neděle byla,co se týče počasí, o dost horší. Přeháňky, studený vítr,chvílemi kroupy...Ale i s tím si naše týmy poradily a v medailové jízdě pokračovali!!!

V jedničkách se o medaili postarali všechny tři naše týmy a to tak,že Míša s Ricem si doběhl pro 1.MÍSTO a splněnou zkoušku do dvojek!!! A teda také jednu diskvalifikaci, kdy Míša zapomněl na jednu překážku,ale běžel tak naplno, že by z toho také bylo určitě zlato!Jako jediný z jedniček vyběhl i do otevřeného jumpingu,kde si oproti sobotě o pozici polepšil a bylo z toho 7..místo. Danuška s Benu tentokrát vynechala jump a startovala jen ve zkouškách, odkud si odnesla krásné 5. a 3.MÍSTO a další splněnou zkoušku do dvojek!  A další medaili přidala Markéta s Larou za 2. MÍSTO a rovnou k tomu přidala splněnou postupovku do dvojek!!! Holky přidaly ještě krásné 4.místo z dalšího běhu.

 

Markéta a Lara (A1)                                      Michal a Rico (A1)

Ve dvojkách se na stupně vítězů oěpt podívala Anička s Eby, tentokrát opět 1.MÍSTO  a v druhé zkoušce 7.místo , v jumpingu přidaly holky ještě 8.místo. Dařilo se jí i s Merlinkem, který po krásném 11.místě v jumpingu,jedné diskvalifikaci v 1. zkoušce si pak doběhl pro 1.MÍSTO a další splněnou postupovku do trojek!!! Sisinak s peťkou si jednou vyběhla krásné 6.místo a pak jednu diskvalifikaci. I když z toho nebyla žádná medaile,holky jsou opravdu hvězdami víkendu. Nejen že byla Sisi nejmenší ve dvojkách,ale ono vlastně ze všech Skových psíků a ještě prďola takto skvěle běhá půl roku po operaci kolínka se šroubem v noze(samozřejmě se svolením veterinárního lékaře) a k tomu ve dvojkách! 

VŠEM MOC GTRATULUJEME KE SKVĚLÝM VÝSLEDKŮM!!!

SOBOTNÍ MEDAILISTI

 

NEDĚLNÍ MEDAILISTI

 

 

Veškeré fotečky zde:

http://petrasisi.rajce.idnes.cz/Zavody_-_Lido-Mr.L_2016

https://www.zonerama.com/mvagner1/Album/1605012

https://www.zonerama.com/mvagner1/Album/1608637

https://www.zonerama.com/mvagner1/Album/1609640

POŘÁDÁME!!!!

 

 

Výstava BCCCZ v Litoměřicích 7.5.2016

Nejen na parkurech naši členové sbírají úspěchy!!! Výborné výsledky si naši borderkáři vezou i z klubové výstavy borderek v Litoměřicích!!

Foto V.Tvrdá

 

Premiéra to byla pro Aničku s malou Blue, které vyběhly ve třídě štěňat, odnesly si výsledek VN a postup do užšího výběru. Společně s nimi byl i Míša s Badíkem, který si nejprve odnesl titul vítěze otevřené třídy - 1/19 psů, poté titul vítěze speciální výstavy a pak to hlavní, odnesl si titul nejcenější a to BOB - nejlepší pes ze 141 psů!!! GRATULUJEME!!

 

 

Čivaví sraz 2016

Naše členka Petra se svou čivavkou je velmi aktivní pořadatelkou čivavích srazíků...a jeden z nich uspořádala i první květnovou sobotu:-)

 

 

Pálení čarodějnic s Vraníkem 1.5.2016 - ukázky pro děti

Ani neděli jsme nezaháleli a několik našich členů se aktivně podílelo na přípravě pálení čarodějnic pro dětičky z Hiporehabilitačního sdružení Vraník. Holky pomohly nejen s organizací,ale také vzorně odprezentovaly naši práci při ukázkách:-) Velký dík patří Jitce,Dáše, Evče a Aničce!!

 

 

Carneeval cup 2016 - oficiální závody agility v Málkově 30.4.2016

Další úspěšný výjezd našich členů na závody agility:-) Řady oficiálně závodících členů se opět rozrostly. V kategorii S si svou premiéru na těchto závodech zaběhla Dáša s Bellinkou a Jitka s Apíčkem. Všichni 4 se s tím popasovali statečně. Holky sice byly dvakrát DIS a to vždy kvůli odmítačkám na zdi, která prostě Bellince přišla nad její síly,ale jinak šlo o moc hezké a pohodové běhy. Jituška s Apíčkem v první zkoušce taky doběhli po diskvalifikaci,kdy vítací Apík letěl pozdravit všechny okolo a z parkuru utekl. Podruhé už to bylo lepší a nakonec z toho bylo krásné 6.místo z 11!!

 

První start v A1 za sebou má i Ivča se Scretchym a Kačka s Káčou. Holky už za sebou mají start v A0, takže závodní atmosféru už měly trochu nazkoušenou. Bohužel Ivča se Scretchym si vyběhli dvě diskvalifikace,poprvé za zapomenutý obojek - což se stane a je to obrovské poučení pro příště a v druhém běhu za neopravené odmítnutí. Ale zóny,slalom...to vše zvládli na jedničku!A ani nikde nebloudili:-) Hvězdou byla Kačka s Káčou, která nejen že běhá v pokročilém těhotenství,ale ještě zvládly společně ukořistit dvě splněné zkoušky do A2 a medaile za 1. a 3. MÍSTO!!!!

 

K stálicím na parkuru patřila v kategorii LA1 i Danuška s Benu, které předvedly velmi pěkné výkony a také se podívaly na stupně vítězů! V první zkoušce si doběhli pro 3.MÍSTO!!! V druhé zkuošce to byla bohužel diskvalifikace,ale i tak byl běh moc pěkný!

Hned tři  další zástupce jsme měli v kategoii MA1 a to Kačku T. s Charliem, Markétu  s Larou a Michala s Ricem.  I tady z toho byla medaile, tentokrát se o ni postaral Míša s Ricem, kdy si v druhé zkoušce doběhli pro krásné 2.MÍSTO a další postupovku do MA2,tak jsme zvědaví,kdy se k nepovinnému přestupu odhodlají:-) 4 místo z prvního běhu bylo také za splněnou zkoušku,takže kluci mají krásně našlápnuto! 6. a 4.MÍSTO patřilo Kačce s Chárlím, kteří trochu zapracují na rychlosti a pak už je nikdo nezastaví a zkoušky se budou skládat jedna radost! Dařilo se i Markétě s Larkou,opět všechny běhy dokončené, tentokrát na 6.a 7.MÍSTĚ, čisté běhy bez chyb a odmítnutí,bohužel s velkou časovou ztrátou:-(

 

A to byla úspěšná kategorie A1!!!

 

Své zástupce jsm měli i v kategorii A2, opět za sebou máme dvě premiéry!! V kategorii SA2 poprvé startovala Peťka se Sisi a holky to hned na poprvé pořádně rozparádily! Sisi si s přehledem poradila jak se zdí,dálkou i oxerem, lítala prostě jak letadlo:-) jen to chtělo trochu ubrat na čuchání, kterému opět neodolala a tak je to stálo nějaké ty sekundy navíc, které je dělily od zisku medaile. i tak to bylo ale krásné 4. a 6.MÍSTO!

A premiéra čekala i na Aničku,které si to dala hned se třemi pejsky, s Merlíkem,Eby a tentokrát i se Saxankou:-) Se Saxankou to byla jejich oťukávačka a dopadla jednou diskvalifikací za překážku mimo pořadí a podruhé krásným 11.místem z 23.psů! S Merlíkem se jim dařilo ještě lépe, v prvním běhu ji sice Merlík zvládl lehce rozhodit už od začátku,ale ustáli to pěkně a nakonec z toho bylo krásné 9.místo.     V druhé zkoušce to ale bylo nejen 1.MÍSTO,ale také splněná postupovka do A3!!!Jediný čistý běh z 23týmů,který se vešel i do času!!S Ebbynkou si Anička doběhla pro  4. a 2.MÍSTO  a nakonec z toho bylo ZLATO i v součtech LA2!!! Jen bohužel pár setinek překročeného času je vždy dělilo od splnění zkoušky:-(

 

Závody to byly skutečně vydařené,krásné místo, úžasná organizace, usměvavý pan rozhodčí,běhavé parkury,super parta...no prostě co víc si přát!!

 

FOTKY ZDE: https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/1548028

 

VIDEA

Anička - Eby, Merlin a Saxana      Kačka s Káčou a Kačenkou       Petra se Sisi  

Jitka s Apíkem a Dáša s Bellou   Kačka s Charliem,Markéta s Larou a Míša s Ricem

 

 

PASENÍ

Část našeho bordeřího týmu vyrazila vyzkoušet si to, co je pro borderky tím nejpřirozenějším...a to je pasení:-) Merlin,Saxanka i malá Blue si vedli parádně, po australském způsobu se s tím popasovala i Ebynka:-) Den to byl úžasný, plný nových zkušeností a určitě to nebylo pasení poslední! Plánujeme se této činnosti začít věnovat intezivněji:-)

 

 

 

Střípky z našich středečních kurzů poslušnosti rodinného pejska

 

Čas na společné hry....

 

 

 

 

Pilujeme chůzi u nohy...samostatně,kolem jiných pejsků, proplétání mezi sedícími pejsky,kteří trénují fixaci na páníčka, průchod mezi odloženým pejskem a páníčkem,potkávání se, vedle sebe...prostě chůze u nohy stokrát jinak za různých podmínek:-))

 

Různé povrchy, hračky,mističky...prostě samá lákadla...ale páníček je lákavější:-))

 

 

Budoucí agiliťácké posily našeho týmu

Několik nových tváří se objevuje na našich trénincích a několik absolventů zimních kurzů pokračuje s tréninky i venku v Kopaninách:-) Všichni budou určitě jednou nepostradatelnými členy naší bandy:-)

 

Hakýsek a Ejminka

 

 

Maxík a Keysi

 

 

Lori

 

Čivaví gang s Dášou a Jíťou:-)

 

Intenzivka č. II s Radkem Hoštou v Marjánkách 16.4. 2016

Další z našich členů vyrazili do Marjánek zkusit si potrénovat pod vedením fajn trenéra a závodníka Radka Hošty:-) Tentokrát nabídku přidat se k domácím využila Evča s Aschou, Laďka s Hubíčkem, Dáša s Bellinkou a Jitka s Apíčkem:-) Všechny do jedné si den moc chválily!!! A psíci se snažili,co to šlo:-) 

 

 

Praktická lekce s Františkem Šustou 13.4.2016

Ve středu 13.dubna několik z nás vyrazilo do Mostu na praktickou lekci vedenou velmi známým a uznávaným trenérem zvířat Františkem Šustou. Protože se i u nás snažíme pracovat pouze formou pozitivní motivace, účast na takovém semináři pro nás byla jasnou volbou. Nadšení z naší strany bylo obrovské a určitě se pokusíme zajistit pozvání Františka k nám:-) Lekce se jako diváci účastnily Šárka B. a Bára M., které nejednu ze získaných informací určitě použijí při svých hodinách, dále pak Terka W. Ladka a Evča.

Šárka se praktické lekce účastnila i jako figurant:-)

Rokycanská skočná 10.dubna - oficiální závody agility

Rokycanská skočná patří na seznam závodů, které si nemůžeme nechat ujít a každý rok se na ně vydává hodně početná výprava z Kopanin. Nejinak tomu bylo i na jejich letošní první závody.

Závody to byly v mnohém ve znaku premiér. 

Vůbec první start na oficiálních závodech si tu zkusil Míša Vágner s Ricem, Markéta Rennová s Larkou a Gabča Farářová s Charliem, služebně nejmladší členka:-) Míša získal první DIS v otevřeném jumpingu, kde se kluci tak trochu zamotali, ale o to víc se posnažili ve zkouškách, kde nejen že získali dvě splněné zkoušky do A2,ale také dvě krásná 3.MÍSTA! Larka byla změřena do kategorie M, nakonec jim Sko uteklo o nějaký ten milimetr...Ale to nevadí, všem ukázala,že s Mkem si hravě poradí, semtam skočila s takovou rezervou,žeby snad ani Lkovou výšku jako problém neviděla:-D Nasbíraly spolu plno bodíků do poháru,protože vždy se holky umístily do 10.místa, přesněji na 9., 7. a 4 MÍSTĚ! Chárlík Gábinku pěkně potrápil a hned v prvním běhu si vysloužil DIS za svou šílenou touhu se na parkuru přeci jen podepsat, takže za vyvenčení následovalo vyloučení. Ale do té doby běžel parádně,ani neřešil zeď,kterou vlastně nikdy neviděl. První zkoušku zaběhli bez chybičky, jen ten čas je potrápil a splnění zkoušky jim uteklo asi 0,8 trestného bodu:-( A v druhé zkoušce nějakou tu chybičku udělali,ale i tak to byla moc povedená jízda:-)

  

Další premiéru si odbyla Saxanka a to svým startem v LA2. První dvojky a hned vše doběhlé, jednou to bylo i 3.místo! Škoda jednoho odmítnutí na předposlední překážce,jinak z toho mohla být i splněná postupovka do trojek:-) A v druhé zkoušce spadla z kladiny,takže opět jedno odmítnutí,ale hlavní je,že se to obešlo bez úrazu:-) A vlastně to byla i taková premiéra Báry a Saxanky a malé ??? :-) Bára tak běžela v 6. měsíci svoje letos první,ale i poslední závody jako těhule, teď už ji čekají  na nějakou dobu jiné starosti a Saxanka tak od příště zkusí startovat s Aničkou K.:-) 

 

Poslední nedělní premiéru za sebou má Anička K. s Merlíkem, kterého už jí Bára nechala, protože dva už s tím malým závažíčkem na břiše neuběhá. A dařilo se jim moc, vrhli se rovnou na start ve dvojkách, vše spolu doběhli, 7.,8. a 15.místo bylo jejich.

Ke stálicím na parkuru patřila Anička s Eby, holky tentokrát trochu potrápila odmítnutí,která u tohoto týmu nejsou zrovna obvyklá. Ale i tak se jim dařilo hezky a vše doběhly, otevřený jumping dokonce na krásném 5.místě! Další stálicí byla Danuška s Benu, která si splnila poslední potřebnou zkoušku pro přestup do A2 a teď jen se zvědavostí čekáme,kdy se rozhodne jedničky opustit:-) Po pauze po operaci kolínka se na parkur vrátila i Petra se  Sisi, holkám pauza prospěla a ve zkouškových bězích z toho bylo 5. a 3.MÍSTO! Do A2 mají splněno už z loňska,tak snad se letos rozhoupou přestoupit:-)) A poslední členkou naší výpravy byla Terka s bígličkami, které tentokrát zvolily čuchání jak o lepší náplň času,než běh agility. Ale když už se s paničkou rozběhly,stálo to za to a ve zkoušce se tak umístily na krásném 6. a 5.místě.

 

   

Den to byl skvělý, výborná parta lidí, super parkury, skvělá paní rozhodčí, perfektní zázemí s luxusním občerstvením...jen to sluníčko nám trochu chybělo:-))

 

FOTKY ZE ZÁVODŮ ZDE: http://petrasisi.rajce.idnes.cz/Rokycany_agility_10.4_2015

 

VIDEA

PETRA A SISI   GÁBI A CHARLIE    MARKÉTA A LARA  MÍŠA A RICO

TERKA A BÍGLICE    ANIČKA A MERLIN   ANIČKA A EBY 

DANKA A BENU   BÁRA A SAXANA

 

VENKOVNÍ KURZY AGILITY UŽ V DUBNU

KURZY JSOU OBSAZENÉ, PRO NOVÉ ZÁJEMCE JE MOŽNÉ SE HLÁSIT POUZE NA INDIVIDUÁLNÍ HODINY.

V letošním roce už po halových kurzech budou vypsány pouze dva termíny kurzů agility v naší psí školičce! Další kurzy se otevřou nejdříve v lednu 2017. V průběhu roku už tak bude možné pro nováčky se zapisovat pouze na individuální tréninky. Tréninky členů týmu a absolventů letošních kurzů budou probíhat normálně.

 

27.3. Intenzivka s R. Hoštou v Marjánkách

Velikonoční neděli si několik našich členek agility týmu užilo na intenzivce pod vedením Radka Hošty v Marjánkách na koupališti Lido. Úžasné prostředí, super trenér,krásné parkury...Děkujeme pořadatelce Olince za pozvání a příležitost jejich tým doplnit našimi členy!! Dopolední skupinku doplnila Markéta s Larou a Terka s bígličkami, odpolední Bára s borderkami a Anička s Eby. Fotky máme jen z odpoledne, s holkama jsme se minuly:-(

 

 

 

 

 

 

 

26.3.2016 týmové velikonoční minizávůdky na rozloučení s halou

Protože v hale už letos končíme, tak bylo třeba to nějak pořádně a parádně zakončit. Proto Bára pro holky připravila trochu netradiční trénink s řadou závodních běhů a pro větší motivaci a atmosféru pořádného soutěžení nesměly chybět ceny. Na osm cvičících týmů čekal běh bez ukazování, kdy při vedení po parkuru nesměli páníčci vůbec svým pejskům ukazovat. V dalším běhu si to pro změnu zkusili bez mluvení a slovních povelů :-) Kupodivu všichni zjistili, jak to najednou funguje,když si opravdu dávají pozor, kam natočí ramena, nestojí jedním směrem, neukazují jiným a ještě křičí úplně jiný povel...vše krásně fungovalo a všichni si to užili:-)  V dalším běhu šlo jen o rychlost, kde mezi prvními tými rozhodovaly opravdu jen setinky. A posledním během byl paralelní běh, kdy vedle sebe běžely stejný parkur dvě dvojice. Mnohdy se to zvrhlo ve zběsilý úprk pejska za druhým a jindy zas některý start ani neopustil :-D Všichni jsme si smíchem prodloužili život o pěkných pár let a pořádně sezonu v hale ukončili.A ještě výsledky, oceněno bylo pět týmů - 1. místo Petra se Sisi - holky celou zimu po operaci netrénovaly a jak se jim hned zadařilo:-), druhá byla Danuška s Benu, třetí Walter s Coudym- náš zpřátelený tým ze Sokolova,který s námi skoro celou zimu běhal, 4. Evča s Aschenkou a 5. Kačka s Káčou. Šesté místo obsadila Dáša s Bellčou, Jíťa s Apíkem a Gábinka s Chárlím.

 

Vtipné videjko z dnešního závodního dne najdete zde : https://www.youtube.com/watch?v=reV9VXGsnYI&feature=youtu.be

 

 

Halová intenzivka s Z. Strakou 19.3.

Po parádní podzimní zkušenosti jsme se opět domluvili se Zdeňkem, aby si nás vzal do parády:-) Tentokrát trénink probíhal v hale v Chebu a zúčastnilo se ho celkem 14 týmů. Bára se Saxou i Merlíkem, Anička s Eby, Kačka Tauschová s Charlíkem, Kačka Hroníků s Káčou,Markéta s Larkou a Jana s Ájou, ti všichni už věděli z podzimu, jak je to skvělá a přínosná příležitost. Nově si pod jeho vedením zaběhal Míša s Ricem, Danuška s Benu, Jíťa s Apíkem, Dáša s Bellinkou, Laďka s Hubíkem, Evča s Ašou a Gábinka s Chárlíčkem a i ti byli naprosto nadšení!! Další společné trénování plánueme na léto!!

 

Společný výlet na Božák

Část naší banda vyrazila společně užívat si sněhu na Boží Dar :-) Víkend ve znamení pořádných horských procházek stál vážně za to :-))

 

Oficiální závody agility v  Hradištku u Sadské

První letošní výjezd na závody mají někteří z našich členů úspěšně za sebou :-) A více než úspěšně!! Svou závodní premiéru si odbyla Kačka H. s Kačenkou a Ivča se Scretchym!! Holky vyrazily na závody až za Prahu, kde pro kategorii A0 byl vypsán běh agility a jumpingu.Parkury stavěla a posuzovala úžasná A. Boháčová. Holky v krásné konkurenci opravdu zabojovaly a se svými čtyřnohými svěřenci vybojovaly 4 medaile!! Kačka v kategorii M skončila dvakrát na DRUHÉM místě a Ivčav Lkové kategorii jednou na třetím a pak si ještě o stupínek polepšila, a bylo to místo druhé!!! Moc gratulujeme a jen tak dál holky!!!

 

13.února PLES PEJSKAŘŮ

Tak jsme se jednou hodili do gala a vyrazili za kulturou:-) Do Marjánek na ples pejskařů vyrazila pořádná banda a to Bára, Anička, Danka, Katka T. a Petra P. se svými drahými polovičkami a večer to byl vážně vydařený:-)

 

  

A další focení...

Tentokrát si řádění ve sněhu užívali Apík se svým věrným kámošem Punťou :-)

  

 

Další fotky zde:https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/1202037

 

FOCENÍ Eby a Blue

Další sněhový den strávený focením...

 

 

Více fotek zde: https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/1146165

 

17.1. Hromadná fotoprocházka

 

Odolat sněhové nadílce není možné, tak jsme vyrazli na fotoprochajdu a všichni si jí pořádně užili:-)

Video z procházky zde: https://www.youtube.com/watch?v=T-MmRmQD2Rc

Album fotek tady : https://www.zonerama.com/BarboraMudra/Album/1142378

 

POSLUŠNOSTI probíhají stále venku v Kopaninách!!!

 

 

Halové tréninky agility jsou v plném proudu!! Přihlašování přes doodle podle instrukcí na fb skupiny!

 

A tady sestřih z jednoho zimního tréninku. 

https://www.youtube.com/watch?v=JRebsk4KYRs&feature=youtu.be

 

...........................................................

 

NOVINKY 2015

 

POSLEDNÍ MOŽNOST DAROVAT NĚKOMU KURZ POD STROMEČEK!!!

NEJNOVĚJŠÍ PREZENTACE NAŠEHO TÝMU NA YOUTUBE ZDE :-)

 

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH AGILITY TÝMŮ PRO ROK 2015

Tak máme za sebou úžasné vánoční posezení, které bylo spojené i s vyhlašováním nejúspěšnějšich týmů letošního roku. Ocenění se udělovalo v kategoriích, v kterých naše týmy závodily, tedy A2,A1 a A0. V těchto kategoriích naši členi letos získali celkem  46 medailí, z toho 12 zlatých, 16 stříbrných a 18 bronzových, několik psů splnilo podmínky pro přestup do A2, jiní v ní letos poprvé závodili , a to velice úspěšně, dočkali jsme se i splněných postupových zkuošek do A3.

Také nemohl chybět putovní pohár pro nejúspěšnější tým vůbec:-)

Večer byl úžasný, Peťula připravila krásná videjka - odkaz tu najdete,nebojte:-) Popilo se, dobře jsme se navečeřeli a hlavně si opravdu večer moc užili,všichni společně:-) Naše velká agility rodinka:-) A já děkuji všem za úžasné překvapení a dárek!!!

 

 

  

 

VÝSLEDKY

 

PUTOVNÍ POHÁR – ABSOLUTNÍ VÍTĚZ 2015

Anna Kábová – Eby

 

1-3. Nejúspěšnější tým kategorie A2

Anna Kábová – Eby

Barbora Múdra – Merlin

 

1-3.Nejúspěšnější tým kategorie A1

Barbora Múdra – Saxana

Petra Petrů – Sisi

Dana Havle – Benu

 

1-3.Nejúspěšnější tým A0

Markéta Rennová – Lara

Jana Kotounová – Ája

Lenka Doležalová – Bella

 

SOUHRN POVEDENÝCH BĚHŮ 2015 - https://www.youtube.com/watch?v=g2i1ZjnNzbE&list=PLdhLTvCeLllLMp1sBciOKNnleIsCBnsG3&index=3

 

SOUHRN TOHO MÉNĚ POVEDENÉHO :-))

https://www.youtube.com/watch?v=WoErEYMVC2g

 

 

Borderkovské venčení 6.12.2015

Jak už nadpis napovídá, v neděli po Mikuláši jsme vyrazili na společnou procházku  v bordeřím duchu:-)Nakonec se sešlo úžasných pohodových patnáct psíků sa jejich skvělých majitelů. Ať už to byli někteří z našich stávajících členů,tak se seznámit a ukázat přišli i noví zimní kurzisté z haly:-) A už teď se tyto týmy jeví jako dost slušné budoucí posily naší bandy,když je agility chytne za srdíčko stejně jako nás:-)

 

 

Rozloučení s letošním agi:-)

V sobotu 28.11. jsem společně v krásném počtu zakončili letošní agility sezonu na cvičáku. V plánu bylo si naposledy zaběhat,ale ranní chumelenice plány překazila.A rozhodně to nebylo na škodu, nikomu to vůbec nevadilo a všichni so odpoledne užili i tak, psíci snad o to víc, že si mohli jen hrát,hrát a hrát. A ještě ke všemu dostali kus narozeninového dortu,protože narozeniny, již čtvrté,zde oslavila Ebynka.Také se dneska poprvé potkala naše bordeří omladina, Magika, Jasper a Blue. Parádně do party zapadl i čivavák Charlie, který se choval,jak kdyby všechny znal odnepaměti a se všemi byl obrovský kamarád. Psíci slupli dort, zařádili si, paničky pokecaly u teplého čaje . Tomuto odpoledni není vážně co vytknout:-) 

 

 

 

 

 

 

 

VÍCE FOTEK ZDE:

 http://babuskak.rajce.idnes.cz/Ebynky_narozeniny_a_rozlouceni_s_agi_sezonou_2015/

 

Poslušnosti stále fungují, agiliťáci si dávají oddychový měsíc volna, než se v lednu vrhneme do halových tréninků. Páníčci si ještě v prosince agility užijí, a to na vánočním agility večírku, kde budou mimojiné oceněni i nejúspěšnější týmy tohoto roku:-)

Nové přírustky

Tak další z naší bandy přicházejí na to, že jeden pes je málo:-)     V srpnu si Lenička pořídila Magiku, před 14-ti dny přivezla Ivča  Jaspera a nyní má přírustek doma i Anička, a to malou Blue:-)  Takže se nám ta naše bordeří banda krásně rozrůstá:-))

 

MAGIKA VON ČÁRY  a její kámoška Laila:-)

JASPER a jeho kámoš Shretchy

GIRLS OF BLUE ANNES DREAM a Ebynka

 

 

HALOVÝ KURZ NAPLNĚN

přijímáme náhradníky

PŘIDEJTE SE K NÁM:-))

 

28.10. Oficiální závody Rokycanská skočná

Poslední letošní závody jsme si užili v Rokycanech. Tradiční závody,na kterých nemůžeme chybět,poprvé v oficiální podobě s rozhodčím A. Grygarem.

Za náš tým vyrazila Petra se Sisi,Bára s Merlíkem a Sax a Anička s Eby. Anička ukořistila 6.místo v A2 zkoušce a 11. v otevřeném jumpu pro A2 a A3. Sisinka v A1 doběhla na msítě 7. a v otevřeném běhu pro A0 a A1 na místě desátém.Saxanka ve zkoušce A1 DIS -rozloučení s jedničkami tak v plné parádě:-) a v otevřeném jumpu pro A0 a A1 doběhla na místě devátém. Merlík si odběhl jen zkuošku a to s DIS , na otevřený běh s paničkou odstoupili.

Krásné závody, fajn prostředí, nejlepší parta,co víc si přát:-)

INTENZIVKA POD VEDENÍM Z.STRAKY

24.10., krásnou říjnovou sobotu, jsme uspořádali u nás na place celodenní intenzivku pod vedením Zdeňka Straky. Intenzivka to byla opravdu vydařená, všichni jsme byli šíleně nadšení!! Plno nového jsme se naučili, vše nám bylo opravdu do detailu vysvětleno,ukázáno...prostě super!

Z naší bandy se účastnila Bára se Saxankou a Merlíkem, Anička s Eby, Jana s Ájou, Markéta s Larou, Kačka s Charliem, Kačka s Bebe a Káčou, Ivča se Shretchym a Peťka se Sisi. Pozvání k nám přijala i Šárka s Maxem, Denča s Dobbym, Eliška s Ketty a Walter s Coudym, všichni z rychnovského cvičáku:-)

 

 

 

 

Fotky, tradičně od Peťky

zde: http://petrasisi.rajce.idnes.cz/Intenzivka_se_Zdenkem_Strakou_24.10_2015

MEMORIÁL JOLANY TROPPOVÉ 3.10.

První říjnovou sobotu vyrazila Anička s Eby a Bára se Saxanou a Merlinem do Plzně na ofika na Doubravku. Nejprve se jim podařilo zabloudit, kdy je přepsaná GPS adresa z propozic navedla na Bory,místo na Doubravku, ale pak už vše odsejpalo jak mělo.

Ebynce ani Aničce tentokrát parkury rozhodčího P.Dostála vůbec nesedly, Eby měla znatelný problém s místní houpačkou a slalom nezvládala jako obvykle. Několikrát se skoro nechala vytáhnout mimo nějakým chytákem. V první LA2 zkoušce to tak byl DIS na předposlední překážce,kdy Eby přecupitala dálku a Anička pokračovala dál. Dálka měla být  totiž opravena .V druhém běhu odběhly krásný čistý běh,ale po velké časové ztrátě na slalomu přišly trestné body za překročení času a bylo to tak 4. místo. Obrovský kus práce udělala s kladinou,kdy ještě na posledních závodech pokaždé zonu skočila, nyní všechny po dvou trénincích krásně zastavila.Ve stejné kategorii startoval i Merlík, který si v první zkoušce doběhl pro medaili, a to 3. místo. V druhém běhu už lítaly la´tky, rozestupy mezi překážkami mu vůbec neseděly a i on se rád vydal párkrát k nějaké překážce mimo pořadí a paničku to stálo dost sil, aby ho uvolala zpět:-)Nakonec v druhé zkoušce doběhl na 10.místě. Celkově bylo v jejich kategorii 26 psů.

Jedny z posledních závodů v jedničkách si užívala Bára se Saxankou. Krásný čistý a super rychlý běh jim přinesl v první zkoušce z 16-ti týmů 1. místo. V druhém běhu začla Saxanka latičkovat,což u ní není obvyklé,letěly i la´tky v rovince, takže po třechy chybách to bylo místo 5. Náběhy do slalomu ale byly opravdu luxusní, v tréninku s nimi měla v posledních dnech problém, na závodech ale ukázala,že platí rčení - Těžko na cvičišti,lehko na bojišti :-) A o jejím hudebním nadání se ani nemusím zmiňovat,když běžel Merlík, celá Doubravka věděla,že ta chudinka je sama zavřená ve stanu:-)

Byl to fajn den, na krásném místě, s fajn lidmi:-)Videa budou dodána:-)

 

 

GELOREN DOG

Od září 2015 se o klouby našich psích sportovců stará firma Aktivní zvíře a jejich přípravek GELOREN DOG!

 

 

 

Oslava Saxanky a Lary narozek

Další psí párty...tentokrát Saxanky 3.narozeniny a Lary čtvrté:-) Obě holky narozené 11.září:-)

 

Rozloučení  s létem - oficiální závody v Marjánkách

Na tradiční závody do Marjánek jsme nemohli nevyrazit. Bára se Saxankou a Merlinkem, Anička s Eby, Peťka se Sisi a Danka s Benu, to byla naše parta. Na parkurech Alice Boháčové se nám dařilo. O víkendu byly připraveny 2 zkoušky a pak pak jsme si zaběhli ještě 2x otevřené agility a otevřený jumping.

V jedničkách běhala v Skové kategorii Sisi, v Lkách Saxanka a Benu, Merlík s Eby si zaběhli dvojky.A jak to vše dopadlo?

Peťka se Sisi si odvezli dvě 4.místa a poslední chybějící zkoušku pro přestup do A2, Benulka úžasné 4.místo v otevřeném agility,kde byl počet psů Lkových 48! Ještě o chlup lepší byla Eby, která v tomto otevřeném běhu doběhla na medailovém 3.místě! V medailové krasojízdě pokračoval i Merlík, kdy si ve zkoušce LA2 doběhl pro 3.místo a Saxanka, která luxusně zvládla obě zkoušky, jednou za 2.místo a druhý den za místo PRVNÍ! V součtech otevřených běhů si pro pohár došla Anička s Eby, krásné druhé místo!

Také jsme k dokonalosti dotáhly týmovéu souhru ohledně oblečení:-)) Růžové bundičky bodovaly u všech okolo nás a každý hned poznával,že jsme jedem tým:-))

 

 

 

VIDEO ZE ZÁVODŮ ZDE

 

2.prázdninívý coursing 30.8.2015

Den po závodech jsme opět pozvali karlovarský coursing a na výběhu naproti stáji se běhalo a běhalo...

 

 

  

DVOJZKOUŠKY MRTNÍK 29.8.2015

Na dvojzkoušky do Mrtníku si po letní pauze vyrazila Anička s Eby, Bára s Merlíkem a Saxou a Peťula se Sisi:-) Peťula si v jedničkách v 16-ti závodnících doběhla pro 8.místo a jednou DIS kvůli neopravené chybě na slalomu. Ebynka s Aničkou se tentokrát dvakrát DISkly, pokaždé to byl tunel, který byl mimo pořadí. Jinak byly jejich dvojkové běhy až do osudné chyby naprosto luxusní. Poslední z party, Báře s borderkami se tentokrát moc dařilo. V A2 si s Merlinem doběhli pro 12. a pak pro 4.místo z 23 dvojic. V A1 se Saxankou ze stejného počtu závodních dvojic - tedy 23 týmů, si doběhly holky pro 5. a potom PRVNÍ místo!! 

Parádní den v supr společnosti:-)

 

 

 

INTENZIVKA V KYNŠPERKU S BALÓNY

Předposlední prázdninový víkend si Bára vyrazila do Kynšperka,do svého bývalého působiště zacvičit s místními agiliťáky. Z naší party jela i Peťka se Sisi, která jí moc pomohla při krátké přednášce o pohybovém aparátu. Sebou měly holky plno míčů a jiných balančních pomůcek, takže si každý mohl vyzkoušet s pejskem cvičení sám. A pak už se jen běhalo a běhalo, tréninkový den byl zakončen malým závůdkem:-) Kynšperské holky byly očividně moc spokojené,tak snad bude spolupráce pokračovat i nadále:-)

FOTKY ZDE: http://petrasisi.rajce.idnes.cz/SEMINAR_AGILITTY_22.8_2015_Kynsperk/

OSLAVA MERLINKOVO NAROZENIN

Merlinek loni oslavičky započal, tak se narozeninová párty musela uskutečnit i letos:-) Děkuje všem za dárečky:-) A já děkuji Aničce K. za krásný dort!

A přišel nám také nový tunel!!!Děkujeme!

 

NEOFICIÁLNÍ ZÁVODY O ŽABÍHO KRÁLE

Na červencové závody na Žabku letos vyrazila jen Danuška s Benu, Petra se Sisi a Kačka s Chárlím. Holky si závodní den užily, Danuška se s Benu sice dvakrát v kategorii závodících DISkla,ale nevadí,běžely parádně:-) Peťula se Sisi si v závodících si v hodně obsazené Skové kategorii doběhly pro 7. a 9. místo a nejvíc se v nezávodích dařilo Kačce s Chárlím, která si dovezla 2. a 4. místo, a v součtech to bylo místo PRVNÍ! Gratulujeme!!

FOTKY ZE ZÁVODŮ ZDE:  http://petrasisi.rajce.idnes.cz/O_zabiho_krale_agility_2015/

 

1.-2.8. VÍKEND PLNÝ COURSINGU A AGILITY

První měsíc prázdnin je skoro pryč,tak přišel čas si zaběhat zas trochu jinak:-) Stějně jako loni i letos  spolupracujeme s karlovarským coursingem:-)

Den si užila většina pejsků, i naprostí nováčci se skvěle rozběhali! Někteří z naší bandy v areálu cvičáku přespali do neděle, v sobotu večer jsme stihli i vyjížďku s koníky a celou neděli se agilitilo:-) A nakonec narozeninová párty pro Chárlíka a Sisi!

 

 

 

Fotky zde: http://babuskak.rajce.idnes.cz/Psi_vikend_1.-2.8_-_coursing%2C_agility_a_oslava_narozenin/

 

PRODEJ KRMIVA FITMIN!

Nyní spolupracujeme se značkou krmiva  Fitmin. Objednáváme pro pejsky i koníky.

Tábor pro děti ze Studánky u Aše

11.7. nás v areálu stáje Naděje, kde sídlí naše psí škola, navštívili táborníci ze Studánky. Byli u nás už loni a natolik je to u nás okouzlilo,že přijeli i letos a další dva turnusy ještě letos dorazí.

Pro děti bylo připraveno plno akcí s koníky,ale nemohla chybět ani komentovaná ukázka agility. O tu se psotarala Bára s Merlíkem a Saxou, Anička s Eby, Lenka s Lailou, Danka s Phoebe a Benu, Peťula s Foxem a Beníkem a Jana s Ájou:-) Děti byly nadšené!!!

 

NETRADIČNÍ ZÁVODY  2.KOPANINSKÝ HOP

Netradiční agihrátky - 2. KOPANINSKÝ HOP

Tak máme za sebou další ročník našich závůdků. Letos bylo vše pojaté opravdu tréninkově. Vše začlo sobotním příjezdem našich nejlepších přátel z Klášterce, společnou koupačkou v přehradě, večerním tréninkem a nezbytným posezením s grilováním a pitím. Díky Leničce měla většina osazenstva kde hlavu složit, areál stáje Naděje a veškeré vybavení bylo závodníkům k dispozici.Úžasné podmínky pro kempování. 
Neděle už byla závodní, krom domácích týmů dorazili přátelé z jiných klubů - z Aše, z Rychnova, a z Kynšperka.A protože jak už je výše psáno, šlo o závody tréninkové, odpovídaly tomu i soutěže.

1.soutěží byl tunelový běh, kdy měli závodníci možnost získat v diváckém hlasování speciální cenu a to za nejlepší masku! Karkulka, indiáni, plavčice,čert či pirátka....vážně jsme se bavili:-D Tunýlky byly zvlášť vyhodnoceny pro štěnda a dospělé.

Dalším během byl mráčkový jump, opět otevřený i pro štěnda s tyčkami na zemi. Sice obsahoval i slalom,ale to nebylo žádnou překážkou, kde totiž slalom nezvládal psík, zaskočil páníček a musel slalomem projít sám,do cíle tak došli opravdu všichni:-)

A netradiční soutěže pokračovaly...proč si nezkusit vést psa bez slovních povelů? Aneb Tiché běhání, kdy za každý zvuk byla časová penalizace:-) Ač se toho většina bála,nakonec byli všichni překvapení,jak psíci nádherně fungovali, když jim do toho nikdo zbytečně nekecal:-) 
A když už bez mluvení, tak muselo na řadu přijít i běhání bez ukazování, tedy Svázané běhání. No a pro "bezpečnost" vážně svázané:-D Ale podotýkám,že na čumák si nedal nikdo, všichni psovodi doběhli bez újmy na zdraví 
Poslední soutěží byly týmové běhy, tři běhy pro tři týmy v jednom parkuru,kde is na své přišel každý, jeden běh se zonovkami,jeden se slalomem a jeden jen tunely a skočky. 
Sice to vypadá,kolik nebylo běhů....Vedro nám dávalo zabrat, pro psíky byla neustále k dispozici voda v několika bazéncích, celodenní přístup pod stromy a tak krásný stín a hlavně v každém běhu bylo jen pár překážek a nešlo o žádné složitosti. Prostě jen sranda trénink, zábava a úžasný společně strávený den!
Obrovský dík patří opravdu VŠEM, díky vám byl dnešní den opravdu stoprocentně úžasný!!! A díky ZverimexPajtaš za úžasné ceny, díky kterým tento sranda závod mohl být pro ty nejúspěšnější zakončen opravdu parádní tečkou!

 

 

 

 

Fotky zde!!!

 

http://petrasisi.rajce.idnes.cz/Netradicni_agihratky_-_2.kopaninsky_hop_2015/

20.6. Dvojzkoušky Mrtník

Další víkend na závodech a další úžasné úspěchy! Výjezdu na dvojzkoušky do Mrtníku se zúčastnila Bára s Merlíkem a Saxou, Anička s Eby a Danka s Benu.

Pro Merlinka a Eby to byla premiéra ve dvojkách a více než vydařená!Eby si doběhla čistými běhy pro 6.místo v první zkoušce a pro 3.místo v druhé zkoušce,splnila tak 1.postupovou zkoušku do trojek! Merlinek neshodil ani jednu jedinou laťku!V prvním běhu ho ovšem katapultovala houpačka a v druhém chyboval ve slalomu,ale vše krásně doběhl a byla z toho 12. a 14. místo.

V jedničkách běžela Saxanka luxusně a doběhla si tak pro druhé místo! v druhém běhu do byla diskvalifikace za naběhnutí k tunelu místo na kladinu,ale zase žádná laťka, luxus prostě! Danuška s Benulkou si doběhly pro nádherné 4. místo a pak pro desáté, bomba prostě!

13.6. Oficiální závody Dolní Rychnov

Na Velikoce pořadatelům počasí nepřálo,proto byly tradiční Velikonoční závody přesunuty na tento termín. Z naší bandy byla účast opravdu pořádná! Na závodech byla vypsána i kategorie A0, která je pro týmy,které začínají,nechtějí ještě závodit v jedničkách,ale chtějí si zaběhat na parkurech oficiálního rozhodčího. Této možnosti využila Markéta s Larou a Lenka s Bellčou. A ještě že holky vyrazily, pěkně ve své velikostní kategorii small řádily! Larka si doběhla pro 2. místo a Bellča pro 3.

Pro Kačku s Charliem a Peťku se Sisi to dnes byla premiéra na oficiálních závodech. A hned více než vydařená!! Sisi si v obou zkouškách doběhla pro první místa a splnila 2 zkoušky! Charlie si pro zlato také v jedné zkoušce doběhl!Takže úžasný výsledek na 1.závody!

Za ty,co už mají nějkaá ofika za sebou vyrazila Danuška, která si s Benu doběhla v jedné zkuošce pro 6.místo a Bára s Merlinkem a Saxankou, která běžela po několikatýdenní rekonvalescenci  první závody. Saxanka si v obou zkouškách doběhla pro medaile, a to za první a druhé místo a spolněné zkoušky k tomu, jump DIS. Saxa tak má dnešním dnem splněno pro přestup do A2. Merlinek stál na bedně hend třikrát a to vždy na 3.místě.Krásná tečka za jeho běháním v A1, za týden v Plzni už v A2:-)

Veškerá videa z podařených závodů naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UupRxhjL5go&list=PLdhLTvCeLllIHAHb7QYHT3YkibpC8d93i&index=15

 

A fotečky tady:

http://petrasisi.rajce.idnes.cz/oficialni_Agility_-_Dolni_Rychnov

23.5. Ukázky na výstavě morčat

Tento víkend jsme strávili trochu netradičně. Tedy opět jsme trénovali,ale místo bylo jiné...celý sobotní trénink totiž probíhal v Chebu  DDM na výstavě morčat. Starali jsme se zde o doprovodný program pro diváky,kteří mohli našemu tréninku přihlížet a na cokoliv se zeptat. Ukázek se účastnila jak naše nadějná začínající štěnda a psí mládež, začátečnické týmy i zkušení závodníci. Akce byla perfektně naplánovaná a připravená, klobouk dolů před pořadatelem! Diváků bylo dost a někteří se dokonce hned v týdnu ozvali a začli se účastnit začátečnických hodin:-)

16. a 17.5. Víkend plný zkoušek Mariánské Lázně

Tento víkend Bára s Merlíkem, Anička s Eby a Danuška s Benu strávili v Marjánkách na dvoudenkách. Sobotní den začla Eby DISkancem,Merlík ve zkoušce ukořistil 3. místo a Benulka DIS. Druhá zkouška - Eby - 1.místo,Merlík DIS, Benulka 6.místo. V neděli se historie trochu opakovala, Eby opět po ránu DIS, pak 1. místo a 15. v jumpu, Merlinek 6.místo, DIS a DIS, a Benulka 5.,6. a 22. místo:-) Prostě parádně úspěšný víkend!

 

Neoficiální závody Jirkov

Výjezd na neofika do Jirkova byl pro některé z našich závodníků posledním výjezdem na neofika. Vyrazila velká parta, Markéta s Larou, Anička s Eby,Bára s Merlinem a Saxou, Danka s Benu, Jana s Ájou, Petra se Sisi a Natálka s Badíčkem. Natka si doběhla pro dvě medaile - 2. a 3.místečko!!! Zbytek si  vedl také velmi dobře. Závody nás svou organizací moc nenadchly, proto je tentokrát více rozvádět nebudeme.

6.Rokycanská skočná 19.4.

Tradiční výjezd do Rokycan za námi:-)Parta vyjela opravdu pořádná! Bára s Merlinem a Saxankou, Anička s Eby, Petra se Sisi, Lenka a Kristýnka s Bellčou, Kačka s Chárlím, Markéta s Larou a Danka s Benu.  Merlíček se rozhodl pokračovat ve velkém DISkotékovém stylu, kdy v prvním běhu nás pěkně disknul on a v druhém  mu nezůstala nic dlužná panička a to co  předvedla, no radši se jít zahrabat,masakr J  Saxulinka jedna šílená, v agi nasadila takovou rychlost,že to byl bezkonkurenčně nejrychlejší běh,ale letěla jedna laťka. Takže krásné 3. místo/12 v závodících. V jumpu 6. místo a to díky nasbírání chyb a odmítnutí u slalomu, který asi chudinka nikdy v životě neviděla J  V závodích ještě běžela Anička s Ebynkou, které si v agi sice pomalejším během než Saxa,zato křišťálově čistým výkonem, zajistila krásné druhé místo. V agi to bylo jedno odmítnutí u slalomu a tak 4.místečko. Jako vždy krásný běh, holky jsou prostě šikulky:-) Zbytek naší bandy už běžel v nezávodích, a ani tady náš tým nezahálel!! V Sku jsme měli tři zástupce, a Peťku,Markétu a Lenku.Celkově bylo v jejich kategorii 16 startujících a v agility celkově jen 4 týmy doběhly s čistým kontem bez trestných bodů, a právě tři z nich měly na svědomí naše holky!!!!! Takže rozhodoval jen čas, Kdy se holky umístily cca po dvou sekundách 2.místo Lenka s Bellčou, 3.místo Peťka se Sisi a 4.místo Markét s Larou!!! V jumpu si nejlíp vedla Peťka se Sisi,doběhly si pro 4.místečko, pro 10. Lenka s Bellčou a Markéta s Larou se útěkem z parkuru za voňavou kostičkou ležící za jedním ze stanů DISkly. V Mku závodila pouze Kačka s Chárlíkem, kdy i přes obrovskou snahu a parádní výkon (zeď, kladina...to vše Charlimu jinde dělalo problém a tady vše vystřihnul hned napoprvé) se 2x DISkli. V Lkové kategorii v nezávodích za nás vyběhla jen Danuška s Benu, v agi si krásným během v konkurenci sedmnácti psů doběhly pro 3.místo!!! A v jumpu Benulka dala bohužel před skočkou přednost tunelu a byl to DIS. Ještě jsme měli zastoupení i v juniorském běhu,kdy osmiletá Kristýnka Doležalová si s Bellinkou doběhla pro 3.místo celkově ze všech velikostních kategorií, kdy se za běhu zvládla i pěkně vyhovnit J

Takže dnešní resumé? 4x bronz a 2x stříbro je DOMA!!!! Psí škola prostě jede!!

 

Videa zde - uživatel Petra84PP

https://www.youtube.com/watch?v=2Xup-LXU-x8&list=PLdhLTvCeLllJmfPye5RYf0EkYNT_DLOKU&index=76

 

Fotky tady - http://petrasisi.rajce.idnes.cz/6._Rokycanska_skocna/

Oficiální závody agility v Málkově 5.4.

Krásné prostředí,fajn organizace, krásné parkury…Parádně strávený závodní den na dvojzkouškách v Málkově. Do jedniček vyrazila Anička s Eby a Bára s Merlíkem a Saxou, kategorii A0 si přijela vyzkoušet Kačka s Charliem. A jak to dopadlo?

 

Merlinek do venkovní sezony vlítl standartně destruktivně a zvládl toho trošku víc pobořit a taky pozapomněl áčko:-)Takže pěkně oprava áčka a tak samozřejmě DIS pro nedodržení trasy. V druhém běhu už měl své polety za sebou a doběhl si pro 3.místečko! Něco málo latěk dneska popadalo,ale rozhodně to nebylo tak hrozné,takže uvidíme, jestli se nevrátí kulhání,tak se snad s letošní sezonou popereme se ctí a konečně se odvážíme přestoupit do dvojek...Saxule je brambora naše, ukoplá tyčka a nutná potřeba z tunelu se vrátit k utíkající paničce je stála dvě chybky a bylo z toho 4.místo, ale její samostatnej slalom, krásné zóny...no to bylo parádní. V druhém parkuru letěla první tyčka a madam jak vyměněná prokrosila celým parkurem nějaká rozhozená, lítalo co šlo i se stojany, tunel opět zpátečka...Takže DISkotéka. Ale i tak byla boží,kočička naše:-) Nejúžasněji běhala Anička s Ebynkou, holky ukořištily dvě druhá místa a i druhé místo v následných součtech...prostě hvězdy největší!! A skvěle si vedla i Kačka s Chárlím, i když to pro ně byl 2x DIS, vedli si moc dobře. Chárlík měl potřebu řešit áčko a nasbírali tak nějaká ta odmínutí,ale důležité je,že ve finále ho zvládli!!!

 

 

 

Intenzivka s Monikou Šaling Kladno - 22.3.

V neděli 22.března jsme vyrazili v pořádném počtu na intenzivku do Kladna. Bára s Merlíkem a Saxou, ti si užívali v KLadně už loni, pak Anička s Eby,Petra se Sisi a Kačka s Charliem, pro tyto tři týmy to byla premiéra:-)

Byl oto úžasné,skvělé,neuvěřitelně přínosné...prostě super!!Díky Mončo!!!

 

  

    

 

Videjka z intenzivky zde:

https://www.youtube.com/user/Petra84PP

 

 

 

Marvin

30.ledna nás opustil úžasný člen našeho týmu Márvík. Martinko drž se. Nikdy na tebe nezapomeneme, byl jsi úžasný pan pes!

image

KURZY ZAČÁTEČNÍKŮ AGILITY

Od 3. ledna rozjíždíme dva kurzy určené pro začátečníky. Cvičíme v úterý a v sobotu v hale. Skupinky jsou plně obsazené a už po úvodní hodině si troufáme říci, že o mnohých z nich ještě uslyšíte!

DVOJZKOUŠKY V ŘITCE 2.1.2015

Rok 2015 jsme hned zahájili výjezdem na závody! Ve složení Bára M. s Merlinem a Saxankou a Anička K s Eby jsme jeli do Řitky na dvojzkoušky k A. Grygarovi.

Merlinkovi se dařilo moc, konečně si doběhl pro třetí zkoušku u jiného rozhodčího a můžeme tak přestoupit do A2, ke splněné zkoušce přidal 2. a 4. místo, krásný výsledek:-) Saxanka jednu zkoušku ovládla tak, že si doběhla pro 1. místo! V druhém běhu skočila áčko a z tréninkových důvodů se áčko opravilo a byl z toho tak DIS. Ebynka v prvním běhu doběhla pro DIS, zato v druhém to rozpálila a doběhla pro třetí místo a zkoušku k tomu:-) Velmi úspěšná výprava!!

image

 

VYHLÁŠENÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH AGILITY TÝMŮ ROKU 2014

 

1. MÍSTO Anna Kábová a Eby

2. MÍSTO Šárka Smolíková a Max

3.MÍSTO Bára Múdra a Saxana

Bodíky byly udělovány za účast a umístění na oficiáních i neoficiálních závodech.Body v roce 2015 bude možné získat i za účast na intenzivkách,seminářích nebo táborech, či za výpomoc na cvičáku. Také je v přípravě velký putovní pohár, kam každý rok přibyde štítek se jménem nejúspěšnější týmu v agility Psí školy Kopaniny.

 

NOVINKY 2014

 

SLAVÍME....

Od pořádání našich závodů v den Merlinkovo narozenin se stalo společné oslavování narozenin určitou tradicí. Po Merlinkovi slavícím v srpnu 5 let, zářijových Saxanky 2.narozeninách je v říjnu na řadě Dixík a jeho první narozky a listopad patří Ebynce a 3tím narozeninám!

image

image image

image image

image

 

1.COURSING V KOPANINÁCH 19.10.

V neděli nás navštívil pán s vybavením na coursing a naše škola tak uspořádala první coursingový trénink. Vše probíhalo za nádherného počasí na pastvině u stáje Naděje Kopaniny a sešlo se téměř 30 pejsků. Všem se akce hrozně moc líbila a 8. listopadu,pokud počasí dovolí bude další trénink:-)

 image

FOTKY ZDE: http://babuskak.rajce.idnes.cz/Coursing_19.10.2014

SPOLEČNÉ VENČENÍ A FOCENÍ 17.10.

Říjnová sobota nás svým krásným počasím přímo vyzvala k společnému výletu.Účast byla opravdu veliká, 24 pejsků! Dorazila většina agiliťáků, pak štěňátka z kurzů a také někteří kurzisti z poslušnosti. Odpoledne bylo parádní!

image

 

NEOFICIÁLNÍ ZÁVODY 5.ROKYCANSKÁ SKOČNÁ 11.10.

Tradiční závody v Rokycanech by už nemohly být bez naší účasti:-) Za  štěnda vyjela bojovat Petra s Dixem, pro které to byl poslední výjezd v kategorii štěňat.a byl moc úspěšný, mezi obrovským kvantem borderek si Dixík v součtu doběhl pro 4.místo! 

V nezávodích běhala Danuška s Benu,Petra se Sisi,Natálka s Buddym a Kačka s s Charliem. Závodící zas reprezentovala Anička s Eby. Medaile se domů taky nějaká dovezla, postarala se o to Ebynka,která si doběhla pro 3.místo stejně jako Sisi:-) Úžasné zakončení závodní sezóny!!!!

 

image

 image

NETRADIČNÍ TRÉNINK V ZKO KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 14.9.2014

V neděli jsme společně vyrazili do Klášterce, k naší milované Janě Bauerové. Připravili si pro nás opravdu netradiční tréninkový den plný soutěží. Jednou z disciplín byl long jump, druhou poslušnost a třetí parkur agility. Agility si každý několikrát proběhl a s Jany komentářem pocvičil určité sekvence. Pak šlo  o běh naostro. Long jump byl pro nás všechny novinkou,ale nutno říct,že zde plno našich psů opravdu zazářilo. A poslušnost?Moc hezká úloha,kde bylo možné psíky odměňovat, hodnotil se hlavně přístup ke psu a ani tady jsme se nenechali s naší partou zahambit:-)

Za smallíky náš tým reprezentovala Petra se Sisi,která obsadila v součtu všech disciplín krásné 5 místo z patnácti nahlášených v kategorii!! Hned za ní skončila Bára s Merlinem, který je kvůli úrazu stále v rekonvalescenci a vyrazil jen tak rekreačně, dal si pouze jeden parkur na velikosti S a poslušnost, long jump ze zdravotních důvodů vynechal. A Skovou kategorii zvolila i Markéta s Larou,které si doběhly pro 7.místo.A poslední z našeho týmu byla Jana s Ájou, které těsně utela medaile, byla v součtech 4. a to hlavně díky prvenství v long jumpu,kdy tahle malá slečna všem ukázala,jak umí lítat :-). Takže všechna naše Ska v první polovině!!!

 

Mková kategorie byla z našeho týmu nejúspěšnější a dom se vezly dvě medaile!O jednu se postarala Lenka s Lailou, a to o třetí místo!!A ještě lepší byla Petra s Dixem, kteří si doběhli pro místo první!! A to jsou jen součty, Dix ovládl long jump - absolutní rekord dne, skočil před 4 metry! A Laila byla v této disciplíně hned v závěsu za ním:-))

 

Poslední část naší party běhala v kategrii L, Anička s Eby byla 5. a Bára se Saxou osmá, kdy Saxanka asi jako jediná z naší bandy vůbec nepochopila, o co jde v long jumpu a po tyčkách běhala jak po rampě,proč je přeskakovat:-D

image

OFICIÁLNÍ ZÁVODY AGILITY TÁBOROVÉ AGILITĚNÍ 7.9. M.L.

V neděli po táboře následovaly tradiční závody. Saxanka odpočívala p otáboře,takže za naší bandu vyrazila jen Anička s Eby a Denisa s Dobbym. Ale dařilo se jim parádně, domů holky dovezly tři splněné zkoušky a tři medaile!!! Anička na 1. a 3. místo a Denča za 3.místo, vše ve zkouškách. Holky si prostě s parkury A. Grygara poradily parádně!!!

 

image image

image image

AGILITY TÁBOR 1.-6.9. S ANTONÍNEM GRYGAREM

První týden v září se Bára se Saxankou účastnila tábora pod vedením Antonína Grygara v Hamrníkách u M.L. Holky se naučily plno nových věcí, plno věcí začínají dělat jinak a vůbec prostě strávily suepr týden pod vedením skvělého trénéra a ve společnosti skvělých lidí a psů:-)

 

image image

1.KOPANINSKÝ HOP

24.srpna jsme uspořádali 1.neoficiální závody agility sami za sebe, prostě za Psí školu Kopaniny. Dlouhé týdny příprav a během pár hodin bylo po všem:-) Ale nutno říci,že se zadařilo opravdu skvěle!!!

V sobotu se podstatná část týmu sešla na přípravu místa,kde se závody pořádali. Své travnaté kolbiště nám zapůjčil jezdecký klub Aš, kterému tak patří velký dík. Naměřil se parkur, dovezly překážky,připravily ceny, stany, posezení... a v neděli ráno to vypuklo. 

Rozhodčí nám dělala naše milovaná Jana Bauerová z Klášterce nad Ohří,která sebou přivezla i několik členů z jejich ZKO.

Prvním nedělním parkurem byl tunelový běh štěňátek, kde se sešlo 7 prcků, mezi samými borderkami a australáčky se neztratil ani bíglík, ale první tři pozice patřily borderkám. První místo opět jako v Břasích patřilo Peťule Vrzákové s rakeťákem Dixíkem, 2.místo obsadil člen ašského ZKO Michal Vágner s Buddym a třetí místo získala naše rozhodčí Jana s Lišákem. Mimořádnou cenu obdržela i Nikola Hessová se svou fenečkou Bailey, které byly teprve tři měsíce a s připraveným parkurem se poprala velmi statečně!

image

Další soutěží byl běh připravený pro ty nejmladší psovody,  i pro ty děti,které se svým pejskem agi nikdy neběžely. Pokud pejsek nezvládl překonat nějakou překážku,třeba tunel,musel to za něj dohnat páníček:-)Děti tak přeskakovaly překážky,nebo prolézaly tunel. K tomu si daly úkoly čistě pro ně, jako byl třeba slalom s pálkou s míčkem, co nesměl spadnout, nebo skákání v pytli. Dětí se nakonec účastnilo devět a vítězi pro nás byly všechny děti!!

image image image

Po vyhlášení těchto dvou speciálních kategorií se šlo závodit dále. A abychom nebyli tradiční jako všude jinde a dali jsme možnost třeba ještě i štěňátkům si zaběhat, vyhlásili jsme na rozběhání agility hru GAMBLER. Pravidla jsou jednoduchá, každá typ překážky má určitou bodovou hodnotu a cílem bylo za 25 vteřin posbírat co nejvíce bodů. Na start se postavilo celkem 35 dvojic, kdy 1.místo svým zběsilým letem získala Bára Múdra se Saxankou(Psí škola Kopaniny), v těsném závěsu skončila Žaneta Klánová s Figem(ZKO Klášterec) a třetí byla po dvou rozstřelech kvůli bodové shodě Jana Kotounová s Ájou(Psí škola Kopaniny).

image image image

image image

Po gamblerovi přišly na řadu již tradiční běhy - agility a jumping, obojí rozdělené na závodící a nezávodící.

V agility se v kategorii S nejvíce dařilo Natálce Rudolfové s Buddym(Psí škola Kopaniny), 2.byla Tereza Juriková s Lilly( Agility Dolní Rychnov)a třetí Rennová Markéta s Larou(Psí škola Kopaniny).  V jumpu byla první nejstarší psí závodnice našich závodů, Dixi se svou paničkou Dominikou Lokingovou(Psí útulek Cheb), 2. opět Natálka Rudofová s Buddym a třetí  opět Markéta s Larou.Fenečka Dixi si odnesla i speciální cenu pro nejstaršího pejska závodů!

image image

Agility nezávodících kategorie M ovládl Michal Vágner s Ricem (ZKO Aš), 2.Nováková Veronika s Perlou (ZKO Kynšperk n.Ohří) a třetí byla Benešová Lenka s Lailou (Psí škola Kopaniny). V jumpingu si pro první místo doběhl Klaus Guske s Jessy (ZKO Klášterec), 2.Michal s Ricem a třetí byla opět Nováková s Perlou. 

imageimage

Lková kategorie měla v jumpu i v agility jasné vítězky, oba běhy si nejlépe vedla Danka Havle s Benu (Psí škola Kopaniny), v agi byla 2.Kodytková Renata s Kvidem (ZKO Klášterec) a třetí Iveta Horová s Brittem (Psí škola Kopaniny), která byla i 2. v následujím jumpingu a třetí místo jumpu získal Tomáš Vazač s Mijou (ZKO Klášterec).

image  image

V závodících byly výsledky velmi obdobné, kategorii M v agi i jumpu ovládla Tereza Wimmerová s Jenny (ZKO Aš).

image

Kategorie L měla také shodné výsledky - 1.byla Šárka Smolíková s Maxem, 2.Bára Múdra se Saxanou a 3.Anna Kábová s Eby , všechny z domácího klubu.

image

Jen v kategorii S byly drobné změny. Jumping i agility vyhrála Žaneta Klánová s Figem, 2. a 3.místo si prohodily Petra Petrů s Montym a Denisa Vaněčková s Dobbym, obě od nás.

imageimage

V součtech byl šerpou, pohárem a velkým pytlem krmení ohodnocen každý nejlepší tým. V nezávodících to tak za kategorii S byla Natálie Rudolfová s Buddym, M - Michal Vágmer s Ricem a L Dana Havle s Benu. V závodích to byla v kategorii S Žaneta Klánová s Figem, M - Tereza Wimmerová s Jenny a L Šárka Smolíková s Maxem.

image image image

image image image

 

Obrovské díky patří našim sponzorům, bez kterých by to nešlo. Za úžasné věcné ceny děkujeme

ZverimexPajtaš

krmivo pro psy - Úvodní strana

CHS OD HALÍŘŮ

Sl. Lenka Benešová - stáj NADĚJE KOPANINY

Sl. Lenka Brožová

 

image image

image image

Závody se opravdu vydařily a my doufáme,že příští rok se sejdeme v ještě větším počtu!!

Fotografie ke shlédnutí zde: 

http://mates0219.rajce.idnes.cz/1._Kopaninsky_hop_24.8.2014/#

 

image

 

 

 

NEOFICIÁLNÍ ZÁVODY Plzeň Břasy 26.7.2014

 

Máme za sebou velmi úspěšný výjezd na neoficiání závody agility do Břasů u Plzně. Jelo nás tentokrát opravdu hodně, zastoupení jsme tak měli téměř v každé kategorii.

 

 

TUNELOVÝ BĚH - dvě kola - štěnda

Sloučená kategorie S/M - Petra petrů a Sisi - 1. a 2.místo

Kategorie L - Petra Vrzáková a Dix - 1. a 1.místo

 

ZÁVODÍCÍ- jumping, agility,součty
Bára Múdra a Saxana - 2.,6. a 3.místo
Anna Kábová a Eby - DIS a 3. místo, součty bez umístění
Denisa Vaněčková a Dobby - DIS a 1.místo,součty bez umístění

 

NEZÁVODÍCÍ - jumping, agility, součty
Natýsek Rudolfová a Bady - 10.místo, DIS, součty bez umístění
Natýsek Rudolfová a Laila - 6.,5. a 5.místo

Lenka Doležalová a Belli - 4.,11. a 8 místo
Danka Havle a Benu - 15.,15. a 14 místo
Danka Havle a Phoebe - DIS, DIS, součty bez umístění

Ivetka Horová a Britt - 3.,7. a 3.místo

OTEVŘENÝ BĚH
Bára a Saxana - 4. místo
Anička a Eby - 9.místo

image image

image image

image image

image image

image image

 

image image

image image

image image image

OFICIÁLNÍ ZÁVODY agility PLZEŇ KŘIMICE

Na další ofiko závody do Plzně vyrazila jako jediná Šárka s Maxíkem. Dva běhy sice skončili DIS, ale zato ten poslední to vše pořádně ukázali a doběhli na krásném 5.místě! Gratulujeme!!

 

INTENZIVKA 14.-15.ČERVNA

Sobotní skoková gymnastika s Katkou Lerlovou a odpoledne zajímavé parkury a nácvik vedení, kdy jsme jako psovodi museli absolvovat parkur bez slovních povelů, další pro změnu s rukami v kapsách,ať si opravdu uvědomíme,jak psiska reagují na naše pohyby těla. Večer byl úžasný, posezení,grilovačka...několik nadšenců na place i přespalo do neděle:-) Neděle byla plná parkurů, ráno trochu obtížnější trasy pro závodící a pokročilé týmy, odpoledne byl prostor pro začínající týmy.Celý víkend byl zakončen zábavným parkurem, kdy se psovodi rozdělili do dvojic a první parkur absolvoval pes - jeden z týmu psovodů poslepu, kdy "pes musel prokázat,jak si prošel trať před během, a psovod si uvědomit, jak je důležité dávat jasné povely, v druhém parkuru se role obrátily, tentokrát se běželo bez šátku,ale na jiné trase a psovod musel ukázat pořádné vedení "psa". Celý víkend byl opravdu úžasný!!!Díky všem zúčastněným!!!

image  image  image 

image image

image image

image image

image image

image image

image image

image image

image

image

Dorazili pejskaři z Prahy, Varů,Klášterce nad Ohří,Sokolova i z Plzně, takže účast byla orpavdu hojná!

Více fotek na našem FB.

 

 

Nové členky

Přidány nové dvojice:-)Jana s Ájou a Petra se Sisi:-)

Psí škola v mateřince:-)

2.června vyrazila Bára s Merlíkem a Saxankou do mateřské školky. S dětmi si povídala o tom, jak se chovat  a hlavně nechovat k pejskům a plno věcí si mohly samy vyzkoušet.

image image

image image 

 

TROJZKOUŠKY V MRTNÍKU

Poslední květnový víkend jsme ve složení Šárka - Max, Bára - Merlin, Saxa. Anička - Eby  a jako doprovod Petra se Sisi vyrazili na trojzkuošky do Merníku,které pískala Katka Lerlová. Parkury byly krásné a běhavé, a nejlépe si s nimi poradila Anička s Eby, které přidaly na svých druhých ofiko závodech hned 3 splněné zkoušky a získaly 2.místo! Tím pádem mají splněno do dvojek a do roka je čeká přestup! Merlinek válel, běhal krásně,samostatný slalom, perfektní rekace...až na zónovky,ty tady všechny skočil:-( Takže si odvezl 8.,9., a 12. místo a k tomu plno chyb:-) Saxanka měla zas samou DISkotéku, řádila,lítala,vřeštěla...ona si parkury evidentně i přesto užila a to je to hlavní:-)Polepšila se se slalomem a  zóny byly také super.Šárka s Maxem poprvé nastoupili v A2 kategorii a popasovali se s tím skvěle!!Sice 2x DIS,ale jednou nádherný běh  a nakonec z toho bylo 6.místo!! Takže vcelku podařené závody,co?:-)

image image

image image

image

VÍKEND PLNÝ ZKOUŠEK 17.-18.KVĚTNA

Tento víkend jsme vyrazili ve  složení Bára a Merlin se Saxou, Anička s Eby, Šárka s Maxem a Martina s Montym na ofika do Marjánek. Víkend to byl velmi úspěšný, Merlinek, Eby a Max mají po dvou splněných zkouškách, Monty dokonce tři! Merlík si ve zkoušce doběhl  i pro zlato!Maxík si odvezl bronz! V sobotním jumpu nejlépe z naší bandy doběhl Merlík - 20.místo/54. V nedělním to byla Eby - 16.místo/54 psů. Max doběhl zkoušky na 3. a 4. místě, Merlin na 1. a 6., Monty 4.,6.a 7.místo. Saxa si sice žádnou nesplnila,ale doběhla 8. a 10. Super úspěšná výprava:-)

image image

image image

image image 

 

AGILITY PŘEKÁŽKY

Konečně máme vybavení pro agi kompletní:-)

image

NÁROČNÝ A SUPERÚSPĚŠNÝ VÍKEND 25. - 27.dubna

NEOFICIÁLNÍ ZÁVODY AGILITY KAZNĚJOV 26.4.

Na neofika kousek od Plzně tentokrát vyrazila za naši školu jen Anička s Eby a Šárka s Maxíkem. Ale výprava to byla opravdu úspěšná, Šárka si s Maxíkem v kategorii závodích doběhla pro krásné první místo v agility a Anička s Eby dovezly hned medaile dvě - třetí místo v agility a o stupínek lépe si vedly v jumpu - tedy 2.místo!! Oběma dvojicím se opravdu dařilo,krásnými čistými běhy ukázaly, že na medailová místa opravdu patří! GRATULUJEME!!!

image

 

SEMINÁŘ HOP NA BALÓN A KLINIKA

V pátek dostala Bára úžasnou příležitost strávit den na rehabce pejsků na jedné klinice v Praze.Koukání ,vyzvídání, konzultace případů...to vše bylo možné díky pozvání úžasné Katky Plačkové. V sobotu pak vyrazila na seminář o balančních technikách vedený právě Katkou. Doprovod jí dělala Saxanka, která si opravdu vzorně zacvičila. Z kurzu si Bára odvezla cetrifikát. Katko DÍKY!!

image

 

ZKOUŠKY PASENÍ ZVOP

V sobotu vyrazila Míša s Ninou, Barunkou a Morískem do Protivce u Žlutic splnit si zkoušku z pasení ZVOP. Všichni tři zkuošku úspěšně splnili a nyní už se připravují na další zkuošky,které se zde budou konat na podzim.

image image

 OFICIÁLNÍ ZÁVODY AGILITY DOLNÍ RYCHNOV 21.4.

Na první letošní ofika vyrazila Bára se Saxou a Merlinem, Šárka s Maxíkem a premiéru si zde rozhodla odbýt i Martina s Montym. 

Saxanu čeklao přeměření a zařazení do velikostní kategorie a nakonec padla do L. Monty je jasné S. 

Dva parkury byly zkouškové, tady si suverénně nejlépe vedla Šárka, která si s Maxem doběhla pro dvě medaile, pro 1. a 2.místo a ještě si splnili 2 postupové zkoušky do A2. Merlík si doběhl pro jedno třetí místo.

image

image

NEOFICIÁLNÍ ZÁVODY AGILITY DOLNÍ RYCHNOV 20.4.

V neděli jsme vyrazili ve složení Bára - Merlin a Saxa, Dušan a Dobby, Anička a Eby, Anička a Skipp, Iveta a Britt, Natálka a Buddy, Šárka a Max a za kurzisty Lenka s Bellčou.

Závody byly pojaté jako tréninkové, bylo možné si tak každý běh nejprve proběhnout nanečisto a poté naostro. Tunelový běh ovládla Saxanka s jednoznačně nejrychlejším časem. Merlin si doběhl pro třetí místo v jumpingu. Úžasný výkon předvedl Dušan s Dobbym, se kterým normálně běhá Denisa,ale po úraze z Rokycan má doběháno:-( Kluci se ale strašně snažili,až z toho bylo 3. místo v tunelech a pak první a třetí v agi a jumpu!! Další medailistkou byla Natálka s Buddym, kteří si odvezli 2 medaile. Skvělé výkony předváděl i zbytek naší party!!

image image

image image

image image

image image

image

image

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ PROVOTU V KOPANINÁCH

V sobotu 19. dubna jsme slavnostně zahájili provoz v Kopaninách.Počasí nám přeje,tak už není potřeba jezdit trénovat do haly a už začneme běhat venku. 

Na zahájení bylo možné si zkusit proběhnou parkur agility a podívat se na ty,kteří už agi nějakou dobu dělají při práci. Také si každý mohl zkusit s pejskem zacvičit na míčích nebo se proběhnout na běhacím páse. Zájemci o výstavy si mohli nechat poradit s úpravou a přípravou psa na výstavu. Pejsci se vyřádili,páníčci se pobavili.Pevně věříme,že se spoustou návštěvníků našeho zahájení se budeme potkávat i dále:-)

 

image image

image image

image image

image 

4.rokycanská skočná - 1.letošní neoficiální závody agility

Letos jsem opět vyrazili do Rokycan, kam jezdíme pokaždé.První letošní závody se docela i vydařili:-)Psiska si vyloženě užívala travnatého povrchu, po zimní dříně v hale na písku se jim konečně běhalo úplně lehce, tak nám to dávali pěkěn najevo:-) Bára startovala s Merlíkem a se Saxou. Merlinek si travičku opravdu užil a svým zběsilým během si vyběhali dvakrát DIS:-) Saxanku čekal první jump a agility v její kariéře. A vyvedl se skvěle, dvakrát si doběhla s paničkou pro druhé místo a v součtech to bylo dokone místo první:-) Dále si výborně vedla Anička V. se Skippem, kteří si v agi doběhli ve své kategorii pro zlato!!! V jumpu si pak taky doběhli pro DIS. DIS si vysloužila i Anička K. s Eby v jumpu,kdy holky torchu zabloudily, ale v druhém běhu si v nejobsazenější kategorii - 22 psů, doběhly pro místo šesté. Iveta s Brittem také jednou DIS, podruhé krásné 9.místo a to i potom, co si Ivet na parkuru ustlala:-) Největší smůlu měla Denisa s Dobbym, které si v agi suveréně běžely pro zlato,ale DISkli se na poslední překážce a aby toho nebylo málo, v druhém parkuru si Denisa zlomila záprstní kůstku a skončila na chíře:-( Tak jí držíme palce,ať se co nejdříve uzdraví a zase naší partu doplní!!!!

image image

image image

image image

TUNELY!

Konečně nám dorazily nové tunely na agility!

image

image

28.3.2014 1.společný canicrossový trénink

V pátek jsme vyrazili na 1.trénink canicrossu pod vedením zkušených trenérů z Plzně. Z naší party se účastnila Bára s Merlinem a Saxou, Markéta s Larou a Meggie, Pe´tka s Foxem, Lukáš s Corčou a Benem, Jana s Ájou, Anička s Eby a další možná časem noví členi naší bandy:-)Pořádně nám ukázali jak se rozběhat,rozvcičit, probrali jsme a vyzkoušeli vhodné postroje a ostatní pomůcky a vůbec si užili fajnový páteční společný podvečer:-)

image image

image image

23.3.2014 INTENZIVKA S MONČOU ŠALING KLADNO

Neděli jsme strávili pěkně sportovně. Bára s Aničkou vyrazily intenzivku na Kladně s Mončou Šaling(2.místo v družstvech na MS 2012).Merlin a Saxa se měli střídat,  jenže ráno přišly na Skipa zdravotní problémy a bylo po běhání. Tak si Anička zkusila,jaké to je běhat s borderkou a na intenzivku si vzala Merlinka, takže borderáci oba běhali celou intenzivku. Merlík s ní celé odpoledne odběhal naprosto dokonale, na to,že ti dva spolu nikdy neběhali, to byl úžasný výkon!Saxanka opět udělala obrovský kus práce, slalom a náběhy má zase o něco lepší, trochu se zase osamostatnila. Máme další cenné zkušenosti!!!

 

SAXANKY VIDEO Z INTENZIVKY!!!!

BĚHACÍ PÁS DORAZIL

 Vybavení pro rehabilitace pejsků je doma. Plno balančních pomůcek, běhací pás...Než si někdo řekne,že raději vezme pejska na procházku, než že ho nechá ťapat na páse...Samozřejmě pás se neobjednal za účelem flákání se a válení u televize,kdy si pes odběhne hodinku na pásu. Pás bude sloužit pejskům při rehabilitaci po úrazech,kdy je veterinářem doporučena pravidelná pomalá chůze, dále ho bude možné využívat při kondičních cvičeních hlavně psích sportovců v kombiance s cvičením na balančních pomůckách. Pás bude umístěn ve veterinární ordinaci v Aši u MVDr.Pacltové.

 

COURSING Karlovy Vary 2.3.2014

V neděli několik našich členů vyrazilo do Varů zkusit coursing:-) Markéta Rennová  a její holky už to mají zmáklé,tak nám vše vysvětlila a vlastně to byl její nápad sem jet:-) Zúčastnila se Bára M. s Merlinem a Saxanou, Markéta s buličkama, Šárka S. s Maxem a Denisa V. s Dobbym.

image image

image image

ÚNOR 2014

AGILITY PŘÍPRAVKA

Začátečníků je stále víc a víc a proto plánujeme otevřít souběžně druhou skupinu začátečníků.

image image

VÝSTAVA PSŮ MOLDÁVIE 8.- 9.2.  

Obrovský úspěch Míši a její Niny. Kurz Příprava na výstavy pod jejím vedením můžete navštěvovat i v naší psí škole.

MultiChampion Saussurea True Love - Nina - out of Ch.Thornapple Shaking All Over & ThunderBays Remmber Me Saussurea - won this weekend 6x CAC, 2x CACIB, 4x BOS, 1x BOB and is now Champion Moldavia, Champion San Marino, Champion Philippines, Champion Besarabia.

image

KLUBOVÁ TRIČKA

 

image

INTENZIVKA AGILITY 18.1.2014

Intenzivní sobotní trénink v jezdecké hale v Chebu pod vedením zkušené závodnice a trénerky Jany z Klášterce nad Ohří:-) Intenzivky se účastnili všichni členi našeho agi týmu. Zase jsem se toho plno naučili, vyzkoušeli si plno nových věcí a užili si super den ve společnosti našich milovaných pejsků.  

image

 

VÝSTAVA PSŮ NORIMBERK 2014

Další úspěchy naší lektorky Míši a její australčí smečky.

image

 

TOPlist